2022.KIRJUTAMISTÖÖTUBA „VATinaarium” pärast etendust „Woke & Vihane”

Sisu: Töötoa eesmärk on julgustada õpilasi loomingulisele eneseväljendusele. Töötati välja 2022.aastal lavastuse „Woke & Vihane” juurde.

Sisu: Pärast „Woke & Vihane”etenduse külastust arutleb grupp loo sisu üle ja mõtleb välja võimalusi, mis oleks võinud minna teisiti ja mida see oleks tegelaste jaoks muutnud. Uusi lugusid välja mõeldes ja kirja pannes tekib paratamatult küsimus: miks ikkagi autor otsustas seda lugu rääkida just sellisel moel? Mida ta soovis meile öelda? Töötoa raames valmivad osalejatel mitu eriilmelist teksti, mida saab huvi korral edasi kirjutada. Tegemist on arendava ja mängulise probleemilahendamisega, mille jooksul mõtestab õpilane nii tegelaste otsuseid, kui kujundab enda seisukohta.

Läbiviija: Mihkel Seeder on VAT Teatri dramaturg ja juhendaja loovkirjutamiskoolis Drakadeemia. Ta on andnud kursusi mitmetes kirjutamise žanrites nii täiskasvanutele kui kooliõpilastele. Mihkel on aktiivne näitekirjanik ja stsenarist. VAT Teatris on tema sulest publiku ette jõudnud lavastused „Web Demon”, „Mister Green” ja „Sirgu Eesti”, dramaturgina on ta panustanud lavastustesse „Pilgatud pimedus” ja „Kiskja”. Tema kirjutatud telestsenaariumid on „Vabad mehed” ja „Restart”. Lisaks tõlgib Mihkel näidendeid saksa keelest eesti keelde, millest VAT Teatri repertuaari on jõudnud „Müller peab lahkuma!” ja „Pilgatud pimedus”.