2017.IMPROTEATRI TÖÖTUBA “LOOVAT MÕTLEMIST” pärast etendust “Mister Green”

SIHTGRUPP: Alates 10. eluaastast

Toimub: Pärast „Mister Green” etenduse vaatamist.Töötati välja 2017.aastal.

Kestus: 1,5 tundi (90 min)

Koht ja tingimused: Klassiruum, kus saab toolid ja lauad seina äärde lükata või väiksem aula. Osalejad võiksid kanda pükse, siis on lihtsam harjutusi teha.

Osalustasu grupile: 130 eurot (väljaspool Tallinna lisandub transporditasu)

Sisu: Õpituba on inspiratsiooni saanud lavastusest „Mister Green”, kus üks tööga ülekoormatud tänapäeva-inimene püüab oma eluga hakkama saada ka väljaspool küberruumi. Kokkupuude päris elu ja eheda loodusega on tal muutunud nii harvaks, et ellujäämine selles keskkonnas osutub tõeliseks väljakutseks. Kaasaegne nutimaailm oma säravate ekraanidega imab meid pidevalt endasse. Liikuv, värviline pilt köidab sekundiga meie tähelepanu. Miks? Eks ikka sellepärast, et see on põnev ja pakub palju võimalusi meelelahutuseks. Kõik on ette ära tehtud, nii et virtuaalreaalsuses toimetaja ei pea ise mõtlemisele palju energiat kulutama. See viib meid probleemini, kus inimesed ei oska enam ise fantaseerida ja olla loovad. Päris maailmal puudub aga restart-nupp, et asjadega täiesti algusest uuesti pihta hakata – reaalsus nõuab kiiret ja nutikat tegutsemist. Improvisatsiooniliste harjutuste ja mängude abil otsime töötoas oma fantaasiat ja loovust. Õpime üksteist märkama ja toetama ning fookust suunama. Arutame lavastuse sisu ja teemade üle ning otsime vastuseid küsimustele, mis võisid õhku jääda. Analüüsime lavastuses olnud tegelaskuju ja tema käitumist ning otsime tema täbara olukorra lahendamisele uusi loomingulisi lahendusi. Töötoa eesmärk ongi luua vaba ja üksteist toetav õhkkond, kus osalejad oleks valmis ise julgelt fantaseerima ning looma.

Läbiviija: Rauno Kaibiainen on kutseline näitleja ja Improteatri IMPEERIUM asutajaliige, kes lisaks improteatrile tegutseb vabakutselisena erinevates eesti teatri-, tele- ja fi l miprojektides. Ta on lõpetanud TÜ Viljandi Kultuuriakadeemia näitlejana ja läbinud improteatri koolitusi mitmete rahvusvaheliselt tunnustatud õpetajate käe all. Lisaks on ta läbinud koolitusi ka commedia del´arte ja maskiteatri valdkonnas. Tööalaselt tegeleb Rauno lisaks traditsioonilisele ja improvisatsioonilisele teatrile ka visuaal-, varju-, devise- ning nukuteatriga. Ta on õpetanud improteatrit erinevates laagrites ja koolitustel igas vanuses inimestele, lisaks annab ta improteatri tunde näitleja eriala tudengitele TÜ Viljandi kultuuriakadeemias. Koduleht: www.improimpeerium.ee.

Rauno Kaibiaineni kommentaar: Impros on lahe see, et ei ole võimalik eksida! Kõik mis sa teed, on õige(!) – ja just SEE teadmine avabki inimese juures loovuse, julguse olla vaba ja fantaseerida, julguse avaldada endas pulbitsevaid ning peidus olevaid ideid.

“LAVASTUSE “MISTER GREEN” LISAMATERJAL”, mida on soovitav kasutada enne või pärast “Mister Green” teatrikülastust, enne või pärast osalemist töötubades “LooVAT mõtlemist”, “Noor virtuaalmaailmas”, näidendkirjutamine või “VATinaarium”.