Vaid kolm korda maikuus “Foorumetendus: Vaheaasta”

Kaasa(rääki)misteater gümnaasiumile pakub sel aastal võimalust osa saada ainulaadsest teatrielamusest – “Foorumetendus: Vaheaasta”. Etendused toimuvad 17.-19. mail 2023 kell 14.00 ning keskenduvad noore gümnaasiumilõpetaja Paula loole. Paula on saavutanud koolis suurepäraseid tulemusi ning tema vanemad ja sõbrad ootavad temalt loomulikult, et ta jätkaks kohe ülikooliõpingutega. Kuid tüdruk teeb ootamatu otsuse lubada endale vaheaasta ning see tekitab tema ümber palju segadust ja konflikte. Kas Paulal on õigus vastutada ainult iseenda heaolu eest? Kas ta peaks alluma ootustele, mis talle väljastpoolt pandud on?

“Foorumetendus: Vaheaasta” võimaldab publikul näha Paula lugu ning seejärel teha ettepanekuid, kuidas ta võiks jõuda paremate valikuteni. Foorumteatri võtmes esitatud etendus annab noortele võimaluse mõelda kaasa selle üle, millised on nende endi valikud ja millised ootused neile väljastpoolt pandud on. See teatrielamus sobib suurepäraselt gümnaasiuminoortele, kes seisavad silmitsi sarnaste valikutega. Foorumetendus pakub võimalust arutleda erinevate vaatenurkade ja lahenduste üle ning avada uusi vaatenurki, mis aitavad noortel teha teadlikke otsuseid oma tuleviku suhtes.

Seega, kui oled gümnaasiumiõpilane ning soovid mõelda kaasa selle üle, kuidas tulla toime väljakutsetega, mis kaasnevad nooruse ja tulevikuvalikutega, siis on see just sinu jaoks. Tule ja saa osa unikaalsest teatrielamusest, kus sinu arvamus ja mõtted loevad!

Autor: Jürgen Rooste
Lavastuskontseptsiooni loojad: Margo Teder, Aare Toikka, Piret Soosaar-Maiberg, Karolin Jürise
Kunstnik: Joel Väli
Jokker: Piret Soosaar-Maiberg
Laval: Karolin Jürise, Elina Reinold, Margo Teder, Miika Pihlak, Tanel Saar, Ago Soots

Lisainfo: https://vatteater.ee/lavastused/foorumetendus-vaheaasta/