Esietendub “Ballaad loomulikkusest”- lugu loodusest kaugenenud inimesele

Täna, 6. novembril esietendub maaliline lavateos “Ballaad loomulikkusest,” mis toob vaatajateni loo sotsiaalsest leinast ja armastuse defitsiidist ehk inimesest looduse keskel. Lavastus sukeldub sügavale inimhinge ja looduse vahelisse seosesse, pakkudes sügavaid mõtteid igatsusest ja üksindusest.

“Ballaad loomulikkusest” peategelane, keda kehastab Markus Truup, on kaotanud oma koera. Üksilduse seljatamiseks hakkab ta oma paneelmaja korteris tühjusele täidet otsima. Ta sukeldub looduse imetabastesse saladustesse, jäädvustades käsikaameraga flamingosid, skorpione, rotte, kotkaid ja tiigreid, kelle kulgemises loodab ta leida peegeldusi loomulikkusest.

Joel Väli lavastus pakub vaatajatele sügava elamuse, mis keskendub inimese suhtele loodusega. Lavastus avab vaatajatele inimese igapäevaelu sünge ja mõnikord hingematva isolatsiooni. “Ballaad loomulikkusest” on peaaegu täielikult sõnatu ja tänu sellele mõistetav ka eesti keelt mitterääkivatele inimestele.

Kunstnik-lavastaja Joel Väli, dramaturg Andreas Kübar, valgus- ja videokunstnik Léon Augustin Allik (Theatrum), helikunstnik Áki Sebastian Frostason (Island). Osades Markus Truup, Karolin Jürise, Liisbeth Kala, Tanel Saar ja Margus Saar (lindis).

Esietendus 6. novembril Sakala 3 teatrimajas. Sel aastal mängitakse etendust vaid viis korda, seda ainult novembris Tallinnas ja Tartus.

Lisainfo ja piletid siit