“Alias” annab oma 100. etenduse USAs

Täna varahommikul jõudis üks kolmandik VAT Teatrist USAsse, et anda oktoobri lõpus ja novembri alguses kokku kolm etendust. 5. novembril New Yorgi Eesti Majas etenduv “Alias” kannab järjekorranumbrit 100 ning see jääb ka viimaseks “Aliase” etenduseks üldse.

Lakewoodi Eesti Ühing, Bostoni Eesti Selts ja New Yorgi Eesti Haridusselts pöördusid VAT Teatri poole, sooviga kutsuda „Alias” ameerika eestlastele külalisetendusi andma. Kutsujate sõnul on tähtis, et kohalikud eestlased ning nende järeltulijad kuuleksid ja kasutaksid omavahel suheldes rohkem autentset emakeelt. Neile on oluline näha kõrgtasemel eesti näitlejaid, saada osa eesti algupärase dramaturgia esitlusest ning laiemalt meie kultuurist professionaalide esituses.

VAT Teatri „Alias” on kutsutud peaesinejana Lakewoodi Eesti Majas Lakewoodi Eesti Ühingu poolt korraldatavale suurele tuluõhtule 29. oktoobril. Bostonis toimub etendus 30. oktoobril ning 5. novembril toimub New Yorgi Eesti Majas „Aliase” 100. ja ühtlasi viimane etendus.

Aare Toikka lavastatud ja Andrus Kivirähki kirjutatud näidend esietendus VAT Teatris 2016. aasta septembris. „Alias” on õnnestunud lugu, mille eesti publik ja ajakirjandus on ülimalt soojalt vastu võtnud. Lavastuses astuvad üles Merle Palmiste (Eesti Draamateater), Piret Rauk (Kuressaare Linnateater) ja Tanel Saar. Lavastuse kunstnik on Kristel Maamägi, muusikaline kujundaja Peeter Rebane, valguskunstnik Sander Põllu, videokunstnik Sander Põldsaar.

Lisaks külalisetendustele, korraldatakse Lakewoodis ja New Yorgis elavatele eesti lastele ja noortele ka lavalise võitluse ja lookirjutamise töötubasid. VAT Teater on kodumaal laste ja noorte töötubasid korraldanud juba üle 15 aasta ning see on suur osa teatri identiteedist.

Reisi toetavad Eesti Kultuurkapital ja Integratsiooni Sihtasutus.