Algupärane noortelugu “Woke ja Vihane” esietendub Sakala 3 Teatrimajas 22. märtsil

Algupärane noortelugu “Woke ja Vihane” esietendub Sakala 3 Teatrimajas 22. märtsil. Maailmavaadete vastuoludest jutustav lavastus on mõeldud noortele alates 16. eluaastast.

Goethe Instituudi ja Saksa välisministeeriumi toel toimunud projekti raames toimusid alustuseks foorumteatri- ja loovkirjutamise töötoad kahe noorteteatritrupiga (üks vene- ja teine eestikeelne). Lisaks korraldas VAT Teater kooliõpilastele ideekonkursi, pealkirjaga “VAT, kus error!”.
Kõigi nende tegevuste eesmärk oli koguda noortelt sisendit uue lavastuse loomiseks. Projekti edenedes selgus aga, et kõige põletavam teema noorte jaoks on seotud ühiskondlike maailmavaadete vastuoludega: liberaalne vs konservatiivne, globaalsus vs rahvus, vaktsiini pooldajad ja vastased jne.
Teemad, nagu seksism, toitumine, vähemuste õigused, sotsiaalmeedia ja põlvkondadevahelised errorid koondusid üha selgemalt ühe ambivalentse katusmõiste “woke” alla.
Autorid Sveta Grigorjeva ja Mihkel Seeder lõid noorte lugudest inspireerituna tekstidepõimiku, kus sõna saavad nii woke´id kui vihased, konservatiivid kui vandenõuteoreetikud, introverdid kui õnneotsijad. Saksa lavastaja Christian Römer miksib selle kokku mänguliseks ning muusikaliseks lavalooks, mis peamiselt ajab naerma, aga loodetavasti natuke nutma ka.
Mängivad Silva Pijon, Karolin Jürise ja Ago Soots.

Piletid ja mängukava https://vatteater.ee/lavastused/woke-vihane/