20. aprillil esietendub lastelavastus “Mesilane sinu peas”

Homme, 20. aprillil, toob VAT Teater Sakala 3 Teatrimaja black boxis välja saksa autori Roland Schimmelpfennigi sulest ilmunud lasteloo „Mesilane sinu peas”. Lavastuse tunnuslause „Lapse argipäev seitsmel levelil” tõotab vaatajale mängulist lugu üsnagi elulistel teemadel.

Üks populaarseimaid ning auhinnatumaid kaasaegseid saksa näitekirjanikke Roland Schimmelpfennig kirjutas kõigepealt ligi 50 näidendit täiskasvanutele, kuni tundis, et on valmis kirjutama lastele. „Mesilane sinu peas” ongi tema esimene tekst noorele vaatajale ning seda on kogu Euroopas saatnud tormiline edu.

Värviküllane, mänguline ning hoogne lugu ühe lapse rännakust läbi tema päevatoimetuste varjab endas süngeid karisid – üksindust, vanemate hoolimatust, tõelisi ohtegi.

Autor on leidnud nutika ning puudutava viisi, kuidas ühendada lapse fantaasia täiskasvanute-maailma raskustega nii, et külmaks ei tohiks see teekond jätta mitte kui kedagi.

Loo lavastaja on Ago Soots, kunstnik Illimar Vihmar ja valguskunstnik Sander Põllu. Lavastuse koreograaf on Kristjan Rohioja ning osades Karolin Jürise, Meelis Põdersoo ja Ago Soots.

Näidendi tõlkis Mihkel Seeder ning tõlkimist toetas Goethe Instituut.