Anakronistlik capriccio ehk ajalooväline lustmäng kahes vaatuses
(J.Krossi “Taevakivi” ainetel)
Kristjan Jaak Peterson oli nii tähenduslik kirjamees, et tema sündi tähistatakse iga-aastaselt emakeelepäevaga.
Keelemees Otto Wilhelm Masing ei jää Petersonist tähtsuse poolest maha – lõi ju just Masing eesti keele õ-tähe, muist tegudest rääkimata.
Neid kahte aga ei tasu kohe kindlasti segamini ajada Jaagu ja Ottoga, kes seiklevad selles lavastuses. Need Otto ja Jaak ajavad küll samamoodi suuri asju, kuid neil tuleb lisaks rinda pista hoopis põletavama küsimusega: mis aega ja kohta nad on küll sattunud?
Näidendi autor Paul-Eerik Rummo, tõukudes päris-ajaloost ja Jaan Krossi romaanist “Taevakivi”, on loonud kireva, piirideta ja aastanumbriteta maailma, kus inimesed võivad elada igavesti – hoopis olulisemaks saab, kas täituvad nende eesmärgid ja unistused. Kas taevast alla sadanud kivi osutub märgiks kõrgemate jõudude soosingust? Kas imagoloogidel õnnestub muuta üks lahe noormees Jaak suurte rahvuslike püüdluste ikooniks? Kas Otto kaitseingellik abikaasa Cara jääb oma mehe kõrvale või leiab hoopis uue missiooni, mis seondub Jaaguga?
“Taevast sajab kõikseaeg kive” on tihedalt läbi põimitud tsitaatide ja mütoloogiatega ning viib vaatajad nii Tartusse kui Itaaliasse, Tuule kõrtsust Neverlandini välja. Seda vaatama tulles unustage kõik, mida päris-ajaloost teate.
Esietendus: 31. märtsil 2016 Rahvusraamatukogu Suures Saalis
Etendus oli kahes vaatuses ja kestis koos vaheajaga 2 tundi ja 45 minutit.
Kokku oli 10 etendust Rahvusraamatukogu Suures Saalis. Viimane etendus oli 30. oktoobril 2016 Rahvusraamatukogu Teatrisaalis.