Seikluslugu poistele ja tüdrukutele.
Saksa näitekirjaniku Bertolt Brecht´i kirjutatud ja Rootsi lavastaja Bengt Anderssoni lavastatud “Lend üle ookeani” on seikluslugu maailmakuulsast Ameerika piloodist. See on põnev, naljakas ja liigutav teatrietendus kogu perele.
On aasta 1927. Mees nahast kiivris ja kaitseprillides on reisil spetsiaalselt selleks valmistatud lennukiga, et ületada Atlandi ookean. Enne teda pole keegi seda suutnud. Ta stardib New Yorgist. Siiani on inimeste jaoks nii õrna õhusõidukiga reisile minek liiga riskantne tegevus. Charles Lindbergh tõestab kogu maailmale vastupidist. Võideldes Udu, Lumetormi ja Unega jõuab noor piloot pealtnäha võimatu eesmärgini maandudes oma lennumasinaga, millel nimeks “Spirit of St. Louis”, Pariisi lähedal. 25.aastasest ujedast noormehest on saanud sangar.
Kriitik arvab: Kaks näitlejat, vähe sõnu ja palju tegevust ning nii sünnibki ideaalne teater lastele. Kaadervärki on just nii palju kui vaja. Just nii pääseb mõjule näitleja, kelle tegutsemine toob lasteni ürgse teatrijõu ja- maagia.
Andres Laasik Lennukas üle – ookeani Brecht (Eesti Päevaleht 05.09.2001)
Etendus oli ühes vaatuses ja kestis 50 minutit
Sihtgrupp: kogu perele
Esietendus: 1. septembril 2001 Tallinna Linnateatris
Lavastust mängiti kokku umbes 102 korda (Tallinna Linnateatri Taevalaval, Nõmme Kultuurimajas, Räpina Rahvamajas, Kuressaare Linnateatris, Orissare Kultuurimajas, Vastseliina Rahvamajas, Kohila Gümnaasiumis, Kehtna Põhikoolis, Kilingi-Nõmme Kultuurimajas, Treimani Kultuurimajas, Kullamaa Rahvamajas, Rakke Kultuurimajas, Kärdla Kultuurimajas, Käina Kultuurimajas, Otepää Kultuurimajas, Abja Kultuurimajas, Suure-Jaani Kultuurimajas, Inju Lastekodus, Saue Gümnaasiumis, Rakvere Reaalgümnaasiumis, teatris “Teater Tre” Stockholmis, Kuusalu Rahvamajas, Viimsi Kultuuriksekuses, Narva Kultuurikeskuses, Võru Kultuurimajas, Koeru Rahvamajas, Rostovis- Venemaal, Tallinna Linnateatris, „Estonia“ teatris,Väätsa Kultuurimajas, Novgorodis-Venemaal, Vilniuses-Leedus, Rapla Kultuurikeskuses, Rahvusraamatukogu Teatrisaalis, Pärnu-Jaagupi Kultuurimajas, Draamafestivalil Tartus, Peterburis-Venemaal, Nürnbergis- Saksamaal, Potsdamis-Saksamaal, Püünsi koolis, Valtu Kultuurimajas, Tamsalu Kultuurimajas, Haderslevis-Taanis, Flenbergis-Saksamaal, „Endla“ Küünis, Tallinna Botaanikaaias, Vanemuise väikeses majas, Sillamäe Kultuurikeskuses). Viimane etendus toimus 12. mail 2008 Rahvusraamatukogu Teatrisaalis.
TUNNUSTUS:
2001 Teatrifestival “Banaanikala”: Täiskasvanute zhürii parima stseeni auhind -lennukimoootor Haide Männamäe ja Tanel Saare esituses.
2002 Eesti Teatriliidu Salme Reegi nimeline preemia sisuka ja ajatundliku repertuaari eest.
2003 Venemaa Teatrikriitikute preemia “Suurepärase lennu eest Eestist Venemaale” Suur-Novgorodi rahvusvahelisel teatrifestivalil “Tsar-Skazka”.
VÄLISESINEMISED:
2002 Teatripeol “Minifest” Rostovis Doni ääres, Venemaal (3 etendust)
2002 ASSITEJ festivalil Kristiansandis, Norras (2 etendust)
2002 Külalisetendused Rosenlundsteatris Stockholmis, Rootsis (3 etendust)
2003 “Biennale du Theatre Junes Publics” teatribienaalil Lyonis, Prantsusmaal (4 etendust)
2003 Kingfestival Novgorodis, Venemaal (1 etendus)
2003 Põhjamaade teatrifestivalil Peterburis (2 etendust)
2003 ASSITEJ festivalil Vilniuses, Leedus (1 etendus)
2004 rahvusvaheline teatrifestival “Panoptikum” Nürnbergis, Saksamaal (2 etendust)
2004 X rahvusvahelised laste kultuuripäevad “Welt Traum” Potsdamis, Saksamaaal (1 etendus)
2006 Taani-Saksamaa ühisel teatrifestivalil Haderslevis ja Flensburgis (3 etendust)