Vaenlase kosmeetika

Romaan dialoogis. Ebaviisakas komöödia.

Korralikule ja edukale ärimehele Jerome Angustile hakkab lennujaama ootesaalis ligi tikkuma jutukas hollandlane Tekstor Tekstel, tüüpiline rahvarikastes transpordisõlmedes ohvreid otsiv eluheidik. Kuna Jerome´i lendu on edasi lükatud, ei ole tal võõrast sugugi lihtne vabaneda, aga varsti võtab prantslaslikult lennukas karakterkoomika detektiivsema varjundi.

See on lugu sellest, mis võib juhtuda, kui inimene oma fantaasiaid liiga kaua maha surub. Kahe mehe dialoog lennujaamas toob surma teema vaimukalt ja põletavalt teravas kastmes vaataja ette. Armastus ja surm saavad ühiskonnakriitilise käsitluse osaliseks, sest meie ajastu julmus ei seisne madalas moraalis, vaid teadlikus püüdes panna inimene moraaliküsimusi unustama.

Milleks laustarbijale ja töönarkomaanile moraal?!
Talle on vaja ainult unustust ja raevukamaid väljakutseid ametipostil?!

Autorist: Belgia kirjanik Amelie Nothomb on sündinud 1967. aastal Jaapanis. Avaldanud 14 romaani ja võitnud 1999. aastal Belgia romaaniaauhinna. “Vaenlase kosmeetika” ilmus 2002. aastal. Eesti keeles on Nothombilt ilmunud “Jumala lapsepõlv.”

Fotograaf: Rait Avestik 

Etendus oli ühes vaatuses ja kestis 1 tund ja 45 minutit.
Esietendus: 13. aprillil 2006 Rahvusraamatukogu Teatrisaalis.
Lavastust mängiti kokku 18 korda (Rahvusraamatukogu Teatrisaalis, Elva Kultuurikesksuses, Tartu Sadamateatris), viimane etendus toimus 17. detsembril 2007 Rahvusraamatukogu Teatrisaalis.

Autor:
Amelie Nothomb (Belgia)
Lavatsaja:
Peeter Raudsepp
Kunstnik:
Hardi Volmer

Photos and videos