Kohtume trompetis

Surmtõsine komöödia.

Urmas Vadi näidend “Kohtume trompetis” on surmtõsine komöödia, kus kolm üle keskea kolmikust õde on põgenenud hooldekodust ja seadnud end sisse Läti piiri lähedal ühes kanakuudis. See on koht, kus nad saavad peaaegu segamatult kolmekesi koos olla. Sest mitte keegi mitte kunagi ei ole olnud suuteline Eliisabeti nägema. Sellest ka konfliktid hooldekodukaaslastega ja kolme õe põgenemine.
Hooldekodust tuleb õekestele järele sotsiaaltöötaja Paul, kel on kindel plaan õed hooldekodusse tagasi toimetada. Juhub aga teisiti. Saabub ka teine külaline – senjoor Hansen oma imetabaste võimetega, kelle tulekut on alati salaja oodatud. Võib hakata juhtuma imesid. Võib tekkida küsimusi – millest säärane sisemine veendumus? Kas tõesti on mõnel inimesel võime näha midagi, mida teised ei näe? Või on see pelgalt deemonlik kius ja varjud koopaseinal? Ja kas me võiksime aktsepteerida inimesi ja maailmu, mida me ei näe ega tunne?

Fotograaf: Priit Grepp

Etendus kestab kahes vaatuses 2 tundi.
Esietendus: 1. aprill 2004 Rahvusraamatukogu Teatrisaalis. Lavastust mängiti kokku 26 korda ( Rahvusraamatukogu Teatrisaalis, Paide Kultuurimajas, Pajusi Rahvamajas, Aravetel, Saueaugu Teatritalus, Raaskiu Rahvamajas, Tapa Kultuurikojas, Tartu Sadamateatris, Vastseliina Rahvamajas, Maidla Rahvamajas, Otepää Kultuurikeskuses, Orissaare Kultuurimajas, Kuressaare Linnateatris)
. Viimane etendus toimus 23. mail 2006 Rahvusraamatukogu Teatrisaalis).

Autor:
Urmas Vadi
Lavastaja:
Urmas Vadi
Kunstnik:
Liina Unt
Muusika:
Pastacas
Osades:
Ines Aru
Silvia Laidla
Andrus Vaarik
Janek Sarapson
Elgitha Zeno/
Katariina Lauk

Photos and videos