Face me- muutuste aeg. Black stone

Platform11+ koostöölavastus “FACE ME – Muutuste aeg”

“Black Stone”

VAT Teatri näitleja Ago Soots ja kunstnik Inga Vares osalesid 2012. aasta juunikuus Tšehhimaal Plženis 29. Škupova Festivali raames toimunud rahvusvahelise teatriprojekti Platform11+ koostöölavastuse “FACE ME” loomises ning etendamises.
Üle 30 kunstniku 12-st teatrist moodustasid kolm truppi ning kolmenädalases koostöös valmis kolm eriilmelist lavastust noortele, mida mängitakse nüüd kõikides osalevates maades.

Ungari, Inglismaa, Eesti ja Soome ühistrupp kaasas oma lavastusse “Black Stone” kaasnäitlejatena 15 tšehhi koolinoort. Lavastus vaatleb noort inimest sõpruse ja armastuse ähmasel piiril ootamatutes olukordades, kus naljast saab tõsidus, mängust elu. Koolikeskkond proovide- ja mängupaigana etendas protsessis olulist osa.
Oktoobris ja novembris 2012 mängitakse lavastust Budapesti ja Londoni koolides, veebruaris 2013 jõuab “Black Stone” publiku ette Oulus ja Tallinnas. Nagu algses lavastuses, kaasatakse igas mängupaigas etendamisse kohalikke noori. Tallinnas on partneriks Tallinna Lilleküla Gümnaasium.

 

Esietendus: 18. juunil 2012 Gymnázium Frantiska Krizíkas, Pilseni linnas.
Etendused Tallinna Lilleküla Gümnaasiumis 5. veebruaril 2013, Oulu Linnateatris 8. veebruaril 2013
.

Lavastaja:
Alex Evans (Suurbritania) ja György Vidovszky (Ungari)
Dramaturgid:
Péter Horváth (Ungari), István Tasnádi (Ungari) ja Richard Hurford (Suurbritannia)
Kunstnikud:
Inga Vares ja Patrick Bullock (Suurbritannia)
Näitlejad:
Ago Soots, Annina Rokka (Soome), Mikko Korsulainen (Soome) ja Rita Alexics (Ungari)

Photos and videos