Loovkirjutamise töötuba

LOOVKIRJUTAMISE TÖÖTUBA ÕPETAJATELE

Loovkirjutamine võib olla õpetajale äärmiselt kasulik töövahend nii oma ainetundide rikastamisel, erinevate õpeainete ühendamisel kui oma töö üldisel mõtestamisel. Loovkirjutamine on eesmärgiga pakkuda osalejatele kasulikke ja mängulisi võtteid-harjutusi, mida oma töös rakendada. Töötatakse nii grupis kui individuaalselt, vahetatakse kogemusi ning inspireerutakse üksteise ideedest.

See töötuba sobib hästi meeskonnatööpäevadeks või -koolitusteks, sest annab osalejatele võimaluse tutvuda üksteisega loomingulisest aspektist.

Töötoas käsitletavad teemad: kuidas ergutada fantaasiat; inspiratsiooni leidmine ja arendamine; kirjutamisprotsessi erinevad etapid; tagasiside andmine õpilaste loovtöödele.

Loovkirjutamise töötuba on mõeldud kõikide õppeainete õpetajatele, kes usuvad, et õpilased võiksid loovast lähenemisest nende aine raames kasu saada. Ootame osalema nii humanitaar-, sotsiaal-, reaal- kui loodusainete õpetajaid.

NB! Soovi korral saab valida töötoas ka suuna, mis keskendub ennekõike loovkirjutamisele endale – eesmärk on jõuda ühe või mitme tekstifragmendini, mida osalejad saaksid iseseisvalt edasi arendada.

 

LÄBIVIIJA:

Mihkel Seeder on VAT Teatri dramaturg ja juhendaja loovkirjutamiskoolis Drakadeemia. Mihkel on lõpetanud Tartu Ülikoolis germanistika ja teatriteaduse eriala ning EMTA lavakunstikooli magistriõppes teatripedagoogika eriala. Ta on andnud kursusi mitmetes kirjutamise žanrites nii täiskasvanutele kui kooliõpilastele. Samuti on ta teinud töötube Eesti Lavastajate Liidu ja Eesti Kirjanike Liidu liikmetele. Mihkel on aktiivne näitekirjanik ja stsenarist. VAT Teatris on tema sulest publiku ette jõudnud lavastused „Web Demon”, „Mister Green” ja „Sirgu Eesti”. Tema kirjutatud telestsenaariumid on „Vabad mehed” ja „Restart”. VAT Teatris on tema tõlgetest lavale jõudnud „Müller peab lahkuma!” ja „Pilgatud pimedus”.

 

Info töötubade ja teiste haridustegevuste kohta:

Piret Soosaar-Maiberg
Haridustegevuste juht / piret[at]vatteater.ee

Sihtgrupp:
Õpetajad ja teised noortega töötavad inimesed, grupi suurus max 20 inimest
Toimub:
Iseseisva sündmusena
Kestus:
3 ak tundi (2h 15 min)
Koht:
Ruum, kus igaühel on laud kirjutamiseks; projektorivõimalus
Osalustasu grupile:
250 eurot (väljapool Tallinna lisandub kütusetasu)