Improteatri töötuba

IMPROTEATER

Töötoas sukeldume improviseerimise maailma, kus kõike saab omal nahal järele proovida. Läbi mänguliste harjutuste tutvume improteatri pidepunktidega. Õpetame, kuidas enda ja oma partnerite otsuseid toetada ning jaatada. Improteatri võlu tekib märkamisest, kuulamisest, koosloomisest ning enda ja teiste usaldamisest. Luuakse erinevaid tegelaskujusid, keskkondi ja süžeesid.

Töötoas on suur rõhk loomingulise mänguruumi avardamisel. Kõige tähtsam on improvisatsiooni juures aru saada, et siin on kõik õige, midagi valesti teha ei ole võimalik!

Improteatri töötoa eesmärk on õppida ennast paremini tundma, üllatada ennast ja partnereid, leida endas avatud ja positiivne maailmavaade, õppida meeskonnatööd, saada juurde hulga uusi ja põnevaid ning harivaid harjutusi/mänge.

Töötoale on võimalik juurde võtta jätkutöötuba, kus keskendume rohkem analüüsile ja improteatri õpetamisele. Uurime, kuidas improteatrit töövahendina kasutada ja kuidas impromänge edasi anda.

 

LÄBIVIIJAD:

Mairi Tikerpalu on kutseline näitleja ja Improteatri IMPEERIUM asutajaliige, kes lisaks IMPEERIUMile tegutseb vabakutselisena erinevates Eesti teatri-, tele- ja filmiprojektides. Lõpetanud TÜ Viljandi Kultuuriakadeemia näitlejana. Läbinud improteatri koolitusi mitmete rahvusvaheliselt tunnustatud õpetajate käe all. Annab improteatri tunde NUKU teatri noortestuudios ja Von Glehni teatris. Töötanud nii laste, noorte kui ka täiskasvanutega erinevates improteatri töötubades, laagrites ja koolitustel.

Rauno Kaibiainen on kutseline näitleja ja Improteatri IMPEERIUM asutajaliige. Ta on lõpetanud TÜ Viljandi Kultuuriakadeemia näitlejana ja läbinud improteatri koolitusi mitmete rahvusvaheliselt tunnustatud õpetajate käe all. Lisaks on ta läbinud koolitusi ka commedia del´arte ja maskiteatri valdkonnas. Tööalaselt tegeleb Rauno lisaks traditsioonilisele ja improvisatsioonilisele teatrile ka visuaal-, varju-, devise- ning nukuteatriga. Ta on õpetanud improteatrit erinevates laagrites ja koolitustel igas vanuses inimestele, lisaks annab ta improteatri tunde näitleja eriala tudengitele TÜ Viljandi kultuuriakadeemias.

 

Juhul, kui fotoalbum näitab mitte galeriid, aga nimekirja fotodest, klikka paremal ülal “Download” nupu kõrval ruudustikule, et avaneks fotode galerii. Toodud on mitte kõikide toimunud töötubade, vaid valik fotosid.

FOTOD IMPROTEATRI TÖÖTOAST TÄISKASVANUTELE  JÄRVEOTSA GÜMNAASIUMIS

 

Info töötubade ja teiste haridustegevuste kohta:

Piret Soosaar-Maiberg
Haridustegevuste juht / piret[at]vatteater.ee

Sihtgrupp:
Õpetajad ja teised noortega töötavad inimesed. Ca 6-20 inimest
Toimub:
Iseseisva sündmusena
Kestus:
2,5 tundi (150 minutit)
Koht:
Klassiruum, kus saab toolid ja lauad seina äärde lükata või väiksem aula. Osalejad võiksid kanda pükse,siis on lihtsam harjutusi teha
Osalustasu grupile:
250 eurot (väljapool Tallinna lisandub kütusetasu)