Õpetajate lavavõitluse töötuba

SIHTGRUPP: Õpetajad ja teised noortega töötavad inimesed, maksimaalne grupi suurus ca 30 inimest.

TOIMUB: Iseseisva sündmusena.
KESTUS: 2 tundi (120 min).
KOHT JA TINGIMUSED: Klassiruum, kus saab toolid ja lauad seina äärde lükata või aula. Osalejad võiksid kanda pükse, siis on lihtsam harjutusi teha.
OSALUSTASU GRUPILE: 250 eurot (väljapool Tallinna lisandub kütusetasu).

SISU: Töötoa eesmärk on anda osalejatele ülevaade võrdlemisi uuest ning erilisest kunstiliigist – filmi- ja lavavõitlusest. Tegemist on vastuolulise ning maagilise valdkonnaga, mis paistab väljast jõulise ja vägivaldsena, kuid sisult on tegelikult ohutu ja plastiline. Lavalise võitlusega tegelemine annab esinemisjulgust, õpetab partnerit tunnetama ja usaldama ning väljendama oma emotsioone nii keha kui hääle kaudu. Lavaline võitlus annab võimaluse läbi mängida situatsioone, millesse päris elus õnneks tihti ei satuta. Näiteks võidelda 3-5 vastasega ilma valusate füüsiliste tagajärgedeta – ükskõik, kas võitlusest väljutakse võitja või kaotajana. Võitlus kui tants arendab ja ühendab osalejaid ning loob alati positiivse meeleolu. Töötuba kulmineerub osalejate omaloomingulise märulistseeni lavastamisega.
LÄBIVIIJAD:
Kalle Kõiv Põhjamaade Lavavõitluse Liidu sertifitseeritud instruktor. Eesti Lavalise Võitluse Liidu üks asutajatest. Ta on olnud 15 aastat sündmuste lavastajaks ja läbiviijaks ettevõttes OÜ Valge Maja. On lavastanud mitmeid võitlusstseene nii festivalide, lavastuste, kui ka filmide jaoks.

Tanel Saar VAT Teatri näitleja ja mitmes lavastuses lavavõitluse stseenide koreograaf. Tanel on lavavõitlusega on tegelenud üle kümne aasta. Ta on teinud võitlusstseene paljudele eesti filmidele ning õpetab lavavõitlust ka koolides.

—-

Info töötubade ja teiste haridustegevuste kohta:
Mari-Liis Velberg
Haridustegevuste juht / mariliis[at]vatteater.ee

 

PIKEM TÖÖTUBADE MATERJAL (tingimused, sisu, läbiviijate soovitused)