05.08.2020

 

Pärast pikka pausi pääseme taas lavale ja et asi põnevam oleks, teeme seda Hiiumaal!

12. augustil kl 19 etendub Hiiumaal Soonlepa Karjamõisas meie menukas „Müller peab lahkuma”, 14. augustil kl 19 ja 15. augustil kl 16 saab samas vaadata meie teist menukit „Alias”.

Edasi toimetame usinalt proovisaalides ja sügisel on meil plaanis kolm uuslavastust.

Juba 3. septembril esietendub Vaba Lava Suures saalis „Romeo ja Julia“. Meie lavastus tuleb VATi-likult napp, hoogne, kirglik, verine, kõlvatu, visuaalne, virtuaalne ja füüsiline, dionüüslik ning frantsiskaanlikult vaga. Lavastuse aluseks oleva teksti dramatiseerija ja lavastaja Aare Toikka on eemaldanud Shakespeare´i legendaarsest lavaloost kõik üleliigse ja lisanud sinna omalt poolt kõikvõimalikke värve juurde, et toon ikka värske püsiks. Mängivad Henessi Schmidt, Karmo Nigula (Eesti Draamateater), Karolin Jürise, Elina Reinold, Margo Teder, Ago Soots, Tanel Saar ja Meelis Põdersoo, lavastuse kunstnik on Iir Hermeliin.

Täpselt kuu aega hiljem, 3. oktoobril, esietendub Rahvusraamatukogu Tornisaalis kevadest sügisesse lükkunud lavastus „Sõjasõltlane“. Lavastuse aluseks on rindeoperaator Jon Steele 2002. aastal ilmunud raamat, kus autor kirjeldab oma kutsumuse saatanlikku ja samas erutavat olemust. Töö rindeoperaatorina viis teda ühest kriisikoldest teise. Vaid loetud meetrid muutsid tsiviliseeritud linnatänava sõjatsooniks, kus iga järgnev sekund võis osutuda viimaseks. Operaatorina oli Steele´i ülesanne aga unustada igasugune alalhoiuinstinkt ning söösta otse kuulirahe keskele, sest kogu maailm pidi nägema, mida sõda inimestega teeb. Loo lavastab Sulev Keedus, mängivad Kristo Viiding (Eesti Draamateater) ja Karolin Jürise.

12. novembril saab Rahvusraamatukogu Teatrisaalis likvideeritud veel üks kevadest jäänud võlg, mil publiku ette jõuab autor-lavastaja Helen Rekkori algupärane lavalugu „Tallinnville“. See on põimik haaravatest, hirmutavatest ja hurmavatest lugudest ühes pealinnas. Elu metropol Tallinnville ́is tekitab uinutava illusiooni anonüümsusest – armutakse, reedetakse, luuakse ja lõhutakse, suutmata päriselt märgata, kuidas iga tegu mõjutab suurt tervikut. Inimesed on loodud vigu tegema. Ja masinad neid vigu igaveseks salvestama...

Osades: Henessi Schmidt, Piret Krumm, Ago Soots ja Margo Teder.

Tuletame ka meelde, et kõikide kevadel ära jäänud etenduste piletid vahetame ümber sama lavastuse etendustele, mis toimuvad kuni 31.12.2020.

NB! Publiku turvalisuse huvides oleme vähendanud istekohtade arvu Rahvusraamatukogu Teatrisaalis. Piletit ostes pidage seda kindlasti silmas!

Kui tunnete, et olete haige, jätke palun teatrisse tulemata. Andke sellest meile teada hiljemalt 3 tundi enne etenduse algust ja meie anname endast parima, et Teie pilet ümber vahetada.

Kui soovite pileteid vahetada või vajate lisainfot, siis kirjutage julgesti kristin@vatteater.ee.

Täname koostöö eest ja püsime terved!

Teie VAT Teater

 

« Tagasi

ÜLES