21.11.2019

 

Kiskja_kodukas_670x340

Mari-Liis Velberg ja Mihkel Seeder kirjutavad Haridus-ja Teadusministeeriumi blogis Huvitav Kool VAT Teatri lavastustest ja töötubadest "Ebamugavus pole piisav põhjus. VAT Teater ehitab sildu kooli ja teatri vahele".

Paketipakkumine! Lavastus "Kiskja" piletid + töötuba "Seksuaalsus ja meie õigused".

VAT Teatri ja Eesti Seksuaaltervise Liidu koostöös on valminud midagi elulist ja intrigeerivat aga ka õpetlikku ja harivat. VAT Teatri lavastus „Kiskja“ ning töötuba „Seksuaalsus ja meie õigused“ ning lavastuse teemasid avav lisamaterjal.

Lavastus, toetav lisamaterjal ja töötuba on mõeldud nii noortele (alates 16.a või 10.kl) kui täiskasvanutele ja toetavad ka põhikooli ja gümnaasiumi õppekava läbi soostereotüüpide, seksuaalvägivalla, seksuaal- ja inimõiguste temaatika.

Eripakkumisena on etenduse pileti hind vaid 12€ juhul, kui tellite ka töötoa "Seksuaalsus ja meie õigused". Pakkumine kehtib kõikidele mängukavas olevatele etendustele. Piletite broneerimine grupile: eva@vatteater.ee.

Etenduste ajad:

13.02 kell 19 Sakala 3 Teatrimaja, Tallinn
19.02 kell 19 Kuressaare Teater
12.03 kell 19 ERM, Tartu

LAVASTUS

VAT Teatris esietendus 2019. aasta kevadel Helen Rekkori autorilavastus "Kiskja". Sotsiaalselt terav lavastus puudutab selliseid probleemkohti nagu uimastamisdroogid, mürgine mehelikkus, soostereotüübid ja seksuaalvägivald. „Kiskja” on kombinatsioon millestki naljakast ja kergest ning õudsest ja valusalt reaalsest. See on lavastus, mis paneb algusest peale endalt küsima, keda uskuda, kellele kaasa elada ning kelle pärast karta.

LISAMATERJAL

Lavastus puudutab paljusid sotsiaalseid probleemikohti (uimastamisdroogid, mürgine mehelikkus, soostereotüübid ja seksuaalvägivald), mistõttu on VAT Teater koostöös Eesti Seksuaaltervise Liidu ja politsei esindajatega loonud toetava lisamaterjali, kus olulise osa moodustavad viited põhjalikele abimaterjalidele ja internetilehekülgedele, kus iga huviline saab lavastuse ja sellega seotud teemasid ise lähemalt uurida iseseisvalt või ka nt koostöös grupi või juhendajaga (õpetaja jne). Materjal on kasutatav ka koos töötoaga.

TÖÖTUBA

Peale etendust saab osaleda haridustöötoas "Seksuaalsus ja meie õigused" , mida saab kutsuda kooli kohapeale. Töötuba on spetsiaalselt lavastuse „Kiskja” teemadest lähtuv.  Töötuba viivad läbi Eesti Seksuaaltervise Liidu koolitajad. Töötoas räägitakse nii sellest, mis on seksuaalõigused, mis on seksuaalpositiivsus ning mis on neid toetavad väärtused kui ka sellest, millised soostereotüübid neid riivavad. Analüüsitakse seksuaalvägivalla tausta ja põhjuseid, räägitakse mürgisest mehelikkusest ja võimalustest mehelikkuse mõistet ja sisu muuta. Avatakse neid teemasid läbi näidendi tegelaste ning nende mõtete. Töötuba toetab gümnaasiumi õppekava sotsiaalainete ainevaldkonna erinevaid teemasid perekonnaõpetuse ja psühholoogia raames, toetab valikkursust „Inimene ja õigus”. Töötuba sobib ka täiskasvanutele, kes soovivad seksuaalvägivalla ja õiguste temaatikat paremini mõista, seega annab töötuba vastutustundlikele tööandjatele võimaluse koolitada kõiki organisatsiooni liikmeid antud teemal. Töötoa osas saab lisaninfot kirjutades mariliis@vatteater.ee.

AITAN LAPSI. Kui grupis on vähemate võimalustega lapsi, siis saab taotleda tasuta töötuba! Hetkel on käimas veel periood September-November.

 

« Tagasi

ÜLES