19.10.2019

 

VAT_tootoad_600x300

Haridustöötubade kombineerimisel on mitmeid uusi võimalusi


Valminud on värsked 33.hooaja haridustegevuste materjalid:

•    Töötubade nimekiri ja lühem kirjeldus
•    Töötubade flaier
•    Töötubade sisukirjeldus ja pikem materjal

Oleme pannud õlad kokku Eesti Seksuaaltervise Liiduga ning loonud lavastuse „Kiskja” juurde nii õpilastele kui õpetajatele mõeldud uue töötoa „Seksuaalsus ja meie õigused” ning lisamaterjali.
„Kas kalad magavad”?” juurde saab kutsuda nüüd „VATinaariumi” töötuba, mis sobib ka pärast teiste lavastuste vaatamist (nt "Dekameron", "Faust", "Pal-tänava poisid", "Kiskja", "#kaotamindära", "Kosmilised saialilled"). "VATinaariumi" töötuba on nüüd juba alates 12.aastastele ja võimalik kahel suunal: 1. kirjutamispõhine; 2. teatri põhimõisteid avav (mis on näidend, lavastus, etendus jne).

Jätkub foorumteatri töötuba "Noor virtuaalmaailmas" pärast "#kaotamindära" lavastust, mida mängime ka juba 17.09 Rahvusraamatukogu Teatrisaalis kell 15.00 ja kell 18.00. Foorumteatri töötuba on võimalik ka pärast lavastusi „Pal-tänava poisid” ja „Müller peab lahkuma”.

Kui võimalik, siis soovitame planeerida mitu töötuba järjest ja lühema või pikema aja peale (nt paar-kolm nädalat, semester/periood või poolaasta/aasta) ja ehitada üles väike või suurem projekt - kas siis sama meetodi osas süvitsi minnes või eri meetodiga töötubasid kombineerides. Erinevad töötoad sobivad omavahel ka jätkutöötubadena.
Hästi on toiminud näiteks kolm järjestikust töötuba, kus saab minna süvitsi. Näiteks improteater+foorumteater+lookirjutamine; kirjutamispõhised („VATinaarium”+lookirjutamine+näidendikirjutamine”) või liikumispõhised (lavavõitlus+flamenko+improtants). Soovitusi on mitmeid ka uues materjalis või küsige julgelt meilt!

Väiksematele lastele, alates 1.klassist ja edasi sobivad tantsutöötoad (improtants ja tantsuetteastet sisaldav flamenko), improteater ja lookirjutamine. Täiskasvanute koolitused võivad toetada nii koos kollektiiviga ühist õppimist kui lõõgastumise eesmärki.

PAKETID:
•    #kaotamindära” + töötuba „Noor virtuaalmaailmas” + toetav materjal;
•    „Kiskja” + töötuba „Seksuaalsus ja meie õigused” + toetav materjal;
•    "Kas kalad magavad?" + kirjutamistöötuba "VATinaarium" + toetav materjal.

AITAN LAPSI: Projekti poolt toetatuna saavad teatrisse tulla või töötubades osaleda vähemate võimalustega õpilased kuni gümnaasiumiea lõpuni.

Ootame terve hooaja vältel õpetajate kaudu õpilaste tagasisidet ja kirjutisi lavastuste kohta. Hooajal lõpus premeerime aktiivsemaid õpetajaid üllatusega! Kirjutised saab saata: mihkel@vatteater.ee. Ootame külastama VAT Teatri Instagrami ja Facebooki lehekülge ja jagama fotosid ja mõtteid töötubadest, kasutades viidet #vatitöötoad.
Täpsem info: mariliis@vatteater.ee  ja Õpetajate rubriigist.

 

« Tagasi

ÜLES