07.06.2019

 

KosmilisedSaialilled_670x340

Alati saab hullemini (ka armastada)

VAT Teater avab 2019/20 hooaja Katariina Undi lavastusega „Kosmilised saialilled”

Nii kirjanduses kui teatris mängivad perekonnalood olulist rolli, sest just sellistes lähedastes suhetes ilmnevad nii inimese puudujäägid kui tugevused kõige koloriitsemalt. Ema suhe oma lastesse on aga veel täiesti omaette kategooria: inimene, kes on oma lapsi kandnud ja sünnitanud, suhtub neisse erilise kirglikkuse ja kompromissitusega. Mis saab aga siis, kui see tohutu energia kaldub negatiivsesse sfääri?

Ameerika kirjaniku Paul Zindeli kuulsaim näidend „Gammakiirte mõju kosmilistele saialilledele” on lugu just sellisest plahvatuslikust ja lämmatavast emaarmastusest. Beatrice on üksikema, keda karmid läbielamised on muutnud küüniliseks ja ettearvamatuks. Tema ainus eesmärk on pakkuda kahele teismelisele tütrele paremat elu, kuid mida püüdlikumalt ta seda ellu viib, seda enam kaost ta külvab.

Lavastaja Katariina Unt on lisanud tugevale psühholoogilisele draamale tinglikuma tasandi – laval rullub lahti maailm, mis paikneb argielu, süvakosmose ja inimhinge varjusoppide vahealal.

See lugu on kõigile, kellel on kunagi olnud lapsed või vanemad või mõni selline suhe, mille nimel oleks nõus kasvõi lõkkesse hüppama.

Autor: Paul Zindel
Tõlkija: Hannes Villemson
Lavastaja, kunstnik ja helikujundaja: Katariina Unt
Valguskunstnik: Triin Hook
Osades: Triinu Meriste (Ugala Teater), Loviise Kapper, Elena Koit, Katariina Unt

Esietendus: 3. septembril 2019 Rahvusraamatukogu Tornisaalis

Piletid on müügil Piletimaailmas, Piletilevis ja kaupluses Muusa Rahvusraamatukogus 
 

« Tagasi

ÜLES