03.06.2019

 

Aare Toikka uurib järgmisel hooajal korruptsiooni hinge tasandil

Mis on hullem – olla hunt lambanahas või lammas huntide keskel?

VAT Teatri kunstiline juht Aare Toikka käis mõne aja eest USA-s teatrit vaatamas ja võttis sealt ühe vinge loo kaasa. Septembri lõpus jõuab see siin ka vaatajateni!

Hinnatud poliit-draamasarja „Kaardimaja” looja Beau Willimoni näidend „Pariisitar” leiab aset autorile tuttavas maailmas – ameerika suurte ja võimsate rahvasaadikute keskel. Sinna seltskonda on ära eksinud aga ka üks „tavaline” inimene, elunautlejast Chloe (Katariina Tamm), kelle jaoks tema ümber toimuv virr-varr on ühtaegu nii tülgastav kui lummav. Chloe´i maksuadvokaadist abikaasa on viimaks ometi jõudnud väga lähedale oma unistustele pääseda kohtunikupinki. Sellise eesmärgi saavutamise nimel relvi ei valita. Ja kuigi Chloe eelistaks igale kõrgklassi kokteilipeole mõnda räämas tantsuurgast Pariisis, siis heidab ta oma eelistused kõrvale, tõmbab kalli kleidi selga ja hakkab isegi Suures Mängus kaasa lööma. Ja ühtäkki ta avastab, et see tuleb tal neetult hästi välja...

Poliitilised intriigid ei jäta aga ruumi ehedatele tunnetele. On Chloe valmis neist oma abikaasa missiooni nimel loobuma?

Beau Willimon annab humoorika ja põneva sissevaate maailmasse, mis esmapilgul tundub Eestist vaadatuna võõras ja absurdne, kuid piisab vaid mõelda Maarjamaa enda poliitkultuurile või tegelikult ükskõik millisele protsessile, kus arvajaid on palju, aga otsustavad vähesed, siis jõutakse igal pool lõpuks ühe küsimuseni: „Kuidas ikkagi lambaid huntidest eristada?”.

Chloe, kumb oled sina?


Autor: Beau Willimon
Tõlkija: Kalle Hein
Lavastaja: Aare Toikka
Kunstnik: Iir Hermeliin
Helilooja: Veiko Tubin
Valguskunstnik: Sander Põllu
Videokunstnik: Sander Põldsaar
Osades: Katariina Tamm, Merle Palmiste (Eesti Draamateater), Henessi Schmidt, Margus Prangel (Von Glehni Teater), Tanel Saar

Esietendus: 27. septembril 2019 KUMU Auditooriumis

Piletid Piletimaailmas, Piletilevis ja kaupluses Muusa Rahvusraamatukogus 

Pariisitar_400x600 

« Tagasi

ÜLES