04.04.2019

 

Kiskja_kodukas_670x340

Varas ei maga, varas ootab

Kevad on lavastaja Helen Rekkori ja VAT Teatri koostöös viljakas aeg. 2017. aasta kevadel jõudis lavale „Mister Green”, aasta eest nägi ilmavalgust „#kaotamindära”, nüüd on „Kiskja” kord. Tegemist on kolme väga eriilmelise lavastusega, mis liiguvad mööda vanusegruppi aina kõrgemale. „Kiskja” on suunatud noortele täiskasvanutele, kelle elus mängib rolli ööelu. Ja öös juhtub tõepoolest kõikvõimalikke asju – ka õudseid.
Roofie on rahvusvaheline katusmõiste erinevatele uimastavatele ainetele, mida pahaaimamatutele pidulistele joogi sisse sokutatakse, et muuta nad lihtsalt ärakasutatavaks. Eestis on selles valdkonnas kõige enam tehtud juttu GHB ehk korgijoogi probleemist. Lõhnatut ja maitsetut korgijooki on lihtne märkamatult kellegi klaasi valada. Eriti kurikavalaks muudab selle aine aga tõsiasi, et selle mõju on tagantjärgi peaaegu võimatu tõestada, sest aine kaob ohvri süsteemist kiiremini, kui taastub tema mõistus. Seetõttu võime vaid oletada, kui paljud inimesed on langenud analoogsete ainete pärast seksuaalse kuritarvitamise ohvriks. Ohtrad lood viitavad, et see number on suur...


Helen Rekkor tunneb, et sellest teemast tuleb valjuhäälselt rääkida – ja mitte ainest endast, vaid ikka inimestest, kes sääraseid alatuid võtteid kasutavaid.
Rääkida tuleb varastest, kes röövivad teistelt nende vaba tahte.
Rääkida tuleb kiskjast, mis kõige halvemal hetkel inimeses pead tõstab.

„Kiskja” on kombinatsioon millestki naljakast ja kergest ning õudsest ja valusalt reaalsest. See on lavastus, mis paneb algusest peale endalt küsima, keda uskuda, kellele kaasa elada ning kelle pärast karta. Valvsus on selles „mängus” kõige olulisem, sest vastane, varas, ei maga kunagi.

Osades: Kaisa Selde (NUKU teater), Liisu Krass, Maarja Tammemägi (TÜVKA näitekunsti 12. lend), Ago Soots, Meelis Põdersoo
Autor-lavastaja: Helen Rekkor (Teatriühendus Misanzen)

Esietendus: Rahvusraamatukogu Tornisaalis 24. aprillil 2019

Piletid on müügil Piletimaailma ja Piletilevi müügipunktides ning kaupluses Muusa Rahvusraamatukogus

 

« Tagasi

ÜLES