02.03.2019

 

KolmVersiooniElust_670x340

UNIVERSUMI MASTAABIS OLEME ME KÕIK IMEPISIKESED!

INES: Mis oleks universum ilma meieta? Nukker, pime paik ilma grammigi poeesiata.
Meie oleme universumile nime andnud!


Mitte miski ei garanteeri sulle õnne.
Sul võivad olla suured teadmised. Akadeemiline karjäär. Kaunis abikaasa ja energiline laps. Ilus kodu. Tähtsad sõbrad. Põletav uurimisöö.
Aga siiski võid sa olla täielik ebaõnnestuja.
Või vähemalt sulle tundub nii...

Tänapäeva prantsuse tuntuim näitekirjaniku Yasmina Reza „Kolm versiooni elust” räägib astrofüüsikust, mehest, kellel on kõik olemas, aga ikkagi tundub, nagu oleks kõik asjad vussis. Laps ei kuula sõna. Naine ei pea lugu. Uurimustöö kaaperdati. Karjäär on hääbumas. Ja ümberringi on vaid vastikud, põlastavad, silmakirjalikud inimesed.
Reza annab tegelastele küll võimaluse oma ebaõnnestumisi parandada ja laseb neil üht ning sama õhtut kolm korda läbi mängida. Aga kas inimene suudab õppida oma vigadest või klammerdub ta hoopis oma väikluse külge, nagu olekski see maailma suurim õnn?

„Kolm versiooni elust” on ühtaegu universaalne ja samas ebatavaline lugu inimestest, kes on oma elu pühendanud hiiglasliku kosmose uurimisele, kuid tegelikult ei saa hakkama enda pisikese elugagi. Kuid samas, nagu ütleb üks näidendi tegelastest, me võime ju universumi mastaabis olla väiksemad kui tolmukübemed, kuid kui meie poleks kosmosele nime andnud ja seda uurima hakanud, kas sellel üldse oleks mingit tähendust?

Osades: Harriet Toompere (Eesti Draamateater), Elina Reinold, Tanel Saar ja Margo Teder
Lavastaja: Karl Koppelmaa (Teater KELM)

Esietendus 6. aprillil Rahvusraamatukogu Teatrisaalis

Täpsem mängukava ja piletid http://www.vatteater.ee/et/lavastused/112/kolm-versiooni-elust.html

 

« Tagasi

ÜLES