21.11.2018

 

Tallinna Polütehnikum korraldab 21.-23. novembril juba kaheksandat aastat rahvusvahelist kujundusgraafika ja trükiettevalmistuse võistlust Prin(t)ouch. Algselt "Trükise" nime kandnud võistlus toob kokku Eesti, Venemaa, Läti, Soome, Põhja-Iirimaa ning Belgia kutse- ja kõrgkoolide parimad disainiõpilased.  Kolmandat korda toimuvad Prin(t)ouch märgi all lisaks Trükis+ võistlusele ka rahvusvaheline trükkalite alavõistlus Imprint ja fotograafiavõistlus Tallinn 144K.

Kutsevõistluse Prin(t)ouch algataja ja peakorraldaja, Tallinna Polütehnikumi meediaosakonna juhataja Marko Levini sõnul on kaheksandat aastat toimuv Trükis+ ainus omalaadne rahvusvaheline võistlus Eestis, mis on aastatega kasvanud oodatud sündmuseks nii Eestis kui ka välismaal. Levini sõnul on Trükis+ tõestanud end kõrgetasemelise rahvusvahelise võistlusena. Taseme ja järjekindluse kinnituseks on võistlus saanud ka European Vocational Skills Week 2018 ametliku partneri märgise. Kogu võistlussarja iseloomustab reaalne võistlusülesanne, mis tuleb nimeka ettevõtte või organisatsiooni poolt ning võidutöö leiab seejärel kohese praktilise rakenduse. Nii on võistluste klientideks olnud OÜ Gutenbergi Pojad, Balbiino, Estonia teater, ajakiri Inseneeria, PÖFF, fond „Kingitud Elu“. Sel aastal annavad võistlusülesande VAT Teater ning MTÜ Peaasjad. 

VAT Teatri esindaja, dramaturg Mihkel Seeder ootab põnevusega eelseisvat koostööd. Võistlus toimub teatri jaoks ideaalsel ajal. Lavastaja Aare Toikka käe all esietendub 5. märtsil 2019 VAT Teatris Viljandi Kultuuriakadeemia etenduskunstide 12. lennu diplomilavastus "Dekameron". Giovanni Boccaccio legendaarse loo keskmes on noored, lugu esitavad laval samuti noored ning ka lavastuse plakat valmib Prin(t)ouchil noorte andekate fotograafide, graafikute ja kujundajate koostöös. Teater ootab võiduplakatist midagi uut, värsket ja teistsugust.

Trükkalite alavõistlusel Imprint tuleb osalejatel mõõtu võtta ofset- ja digitrükimasinate kasutamises. Võistlustulle asuvad lisaks Tallinna Polütehnikumi õpilastele ja vilistlastele ka noored trükkalid Moskvast. Tallinna Polütehnikumi trükitehnoloogia õpetaja Aivo Brenneri sõnul on Eesti trükkalite tase maailmamastaabis kõrge tänu väga heal tasemel kutseharidusele. „Trükitehnoloogia on väga spetsiifiline ala, õppeasutusi, kus seda õpetatakse, ei ole maailmas tegelikult üldse palju,“ täpsustas Brenner.

Fotograafide alavõistlus Tallinn 144K  toimub rahvusvaheliste fotovõistluste formaadi eeskujul ning osalejatel on sellel aastal lahendada kaks teemat. Üheks ülesandeks on ühe Tallinna piirkonna omanäoline kujutamine kindlal teemal 24 tunni jooksul. Teine ülesanne toimub koostöös kujundajatega.

Kolmel võistlusel osaleb kokku 45 õpilast ja tudengit. Koolide nimistu on esinduslik - Tallinna Polütehnikum, Ida-Virumaa Kutsehariduskeskus, Tartu Kutsehariduskeskus, Tartu Kunstikool, Kuressaare Ametikool, Eesti Kunstiakadeemia; Moskva Printing and Publishing College Venemaalt; Riia Kunstikool ja Riia Polütehnikum Lätist;  Jyväskylän koulutuskuntayhtymä Gradia Soomest; Northern Regional College Iirimaalt ning Artevelde University College Ghent Belgiast.

Peakorraldaja Marko Levini sõnul on võistluste eesmärk tuua kokku nende erialade õpilased ja õppeasutused õpetajatest juhtkonnani ning julgustada tihedamat koostööd erinevate riikide kutse- ja kõrgkoolide vahel.

Prin(t)ouch 2018, mille raames toimuvad kolm alavõistlust – kujundusgraafika võistlus Trükis+, trükkalite võistlus Imprint ning fotograafiavõistlus Tallinn 144K – toimuvad 21.-23. novembril Tallinna Polütehnikumi saalis. Võistlustööde esitlus ja võitjate pidulik autasustamine toimub reedel, 23. novembril kell 13.00.

Võistluste žüriis on kõrgelt hinnatud professionaalid Eestist ja Suurbritanniast. Kujundusvõistluse zürii: Marko Kekishev, Joonas Sildre, Mare Kõrtsini, Piia Põldmaa, Elari Kingo, Külli Tammes. Fotovõistluse zürii: Bruce Tanner (Suurbritannia), Mardo Männimägi, Siiri Kumari, Sadu-Triste Juurikas, Eero Vabamägi.

Rahvusvahelist kutsevõistlust Prin(t)ouch 2018 korraldab Tallinna Polütehnikum.

Võistluste auhinnad on välja pannud Eesti Trüki- ja Pakenditööstuse Liit, Printon AS, Rajand OÜ (Enfocus), Grano Digital AS, ABcom Teeninduse OÜ (Xerox), Heidelberg Baltic Finland OÜ, VAT Teater ja MTÜ Peaasjad

Lisainfo:
Marko Levin
Prin(t)ouch võistluse peakorraldaja
Tel: 515 7868
E-mail: Marko.Levin@tptlive.ee


 

« Tagasi

ÜLES