24.05.2018

 

naidendikirjutamine

VAT Teatri stseenikirjutamise konkursi „VAT, KUS DIALOOG!” võitjad on selgunudVAT Teatri konkursile kogunes ootamatult palju töid – kokku 105 stseeni 98 noorelt autorilt! Aktiivse osaluse kõrval rõõmustas ka lai teemadevalik. Oli nii krimi- kui õuduslugusid, pere- ja suhteprobleeme käsitlevaid tekste, kirjutati depressioonist, anoreksiast ja muudest tundlikest ning tähelepanu nõudvatest teemadest. Leidus humoorikaid pildikesi koolielust või ebatavalistest inimestest. Mõni autor oli lausa intervjueerinud oma sugulasi. Loomulikult ei puudunud mõnusad teatraalsed sketšid ja ootamatud situatsioonid. Ja kõik need lood olid kõigest kaks lehekülge pikad! Kuhu võiks need noored autorid jõuda veel kümne leheküljega?


Neljateistkümnele autorile avaneb see võimalus järgmisel hooajal, sest nemad kutsutakse edasi alates 2018. aasta oktoobrist algavatesse dramaturgia töötubadesse. 2019. aasta alguses kirjutavad töögrupi osalejad valmis lühinäidendid, millest 1-3 jõuavad VAT Teatris ka ettelugemisele.


Pärast pikki arutlusi valis žürii, koosseisus Mari-Liis Velberg (VAT Teatri haridustegevuste juht), Aare Toikka (lavastaja ja VAT Teatri kunstiline juht) ja Mihkel Seeder (VAT Teatri dramaturg) konkursi „VAT, KUS DIALOOG!” võitjateks:


Mia Marlena Meimer (Tallinna Prantsuse Lütseum)
Eliise Reitsak (Tartu Tamme Kool)
Anna-Liisa Sääsk (Viljandi Gümnaasium)
Katariina Kuusaru (Tallinna 21. Kool)
Alexandra Tuuling (Tallinna Saksa Gümnaasium)
Kristiin Näppi (Audentese Erakool)
Lisa Jennyfer Benita (Viimsi Keskkool)
Kristin Kalam (Tallinna 32. Keskkool)
Carmen Laurend (Tallinna 32. Keskkool)
Tormi Ariva (Viljandi Gümnaasium)
Joosep Spirka (Tallinna Nõmme Gümnaasium)
Oskar Hakonen (Audentese Erakool)
Robin Uspenski (Audentese Erakool)
Karl Mikovitš (Viimsi Gümnaasium)

Palju õnne!
Võitjatega võetakse eraldi ühendust ja selgitatakse edasisi samme.


VAT Teater soovib südamest tänada õpetajaid, kes motiveerisid noori konkursil osalema.


Eriti suur aitäh Anneli Talvistele, Katrin Rauale, Kirsi Rannastele, Tiia Vainulale, Riita Järvele, tänu kellele jõudis konkursile palju töid!


On äärmiselt rõõmusutav näha, et noored panevad end dialoogi kirjutamisega proovile. Kuigi võitjaks osutusid sel korral need neliteist, siis leidus tööde hulgas veel mitmeid põnevaid tekste, mida tasub kindlasti edasi arendada. Igatahes annab see võistlus lootust, et ka uuest põlvkonnast on Eestile sirgumas põnevaid näitekirjanikke.

 

« Tagasi

ÜLES