29.01.2018

 

VAT_kaskaladmagavad_2018_01_1385_foto_siimvah

30. jaanuaril esietendus südamlik lugu „Kas kalad magavad?”


Meie uus lavastus „Kas kalad magavad?” sobib vaatamiseks nii lastele kui täiskasvanutele. Igalt müüdult piletilt annetatakse üks euro Vähiravifondi „Kingitud Elu”.

Saksa näitekirjanik Jens Rascke kirjutatud ja Aare Toikka lavastatud suurepärane lugu „Kas kalad magavad?” jutustab küll tõsistel elulistel teemadel, kuid on lahendatud väga ilusates helgetes toonides.

Laval on ainult üks näitleja, Liisa Saaremäel (Eesti Draamateater), kes esineb 10-aastase tüdruku Juta rollis. Teemad, millest ta räägib, on väga tõsised – möödunud aastal suri pärast rasket haigust Juta kuueaastane vend Emil.

Kuidas asjad pärast seda kulgesid, kuidas isa ja ema oma eluga hakkama said, kuidas näevad selliseid asju lapsed ning kas on õige lapsi nö kaitseks sellistest teemadest eemal hoida?

Väikese Juta käsitlus maailmast on nii siiras ja kohati sedavõrd üllatavalt läbinägelik, et loo autorit on tunnustatud julguse eest käsitleda ka noore publiku jaoks sellist justkui tabuteemat ilma pisarakiskumise või liigse ilustamiseta. Tekst ei anna eksistentsiaalsetele küsimustele ühest vastust, vaid kutsub kaasa mõtlema nii lapsi kui nende vanemaid.

Lavastuse temaatika kohaselt oleme otsustanud annetada igalt müüdult piletilt ühe euro Vähiravifondi „Kingitud Elu” arvele.

Piletid on müügil Piletimaailma ja Piletilevi müügipunktides

 

« Tagasi

ÜLES