11.01.2018

 

Hooaja teises pooles tuleb meil veel kolm esietendust!

* 30. jaanuaril esietendub Saksa näitekirjanik Jens Rascke kirjutatud ja Aare Toikka lavastatud suurepärane lugu „Kas kalad magavad?”

Laval on ainult üks näitleja, Liisa Saaremäel, kes esineb 10-aastase tüdruku Juta rollis. Teemad, millest ta räägib, on väga tõsised – möödunud aastal suri pärast rasket haigust Juta kuueaastane vend Emil. Kuidas asjad pärast seda kulgesid, kuidas isa ja ema oma eluga hakkama said, kuidas näevad selliseid asju lapsed ning kas on õige lapsi nö kaitseks tõsistest elulistest teemadest eemal hoida? Väikese Juta käsitlus maailmast on nii siiras ja kohati sedavõrd üllatavalt läbinägelik, et loo autorit on tunnustatud julguse eest käsitleda ka noore publiku jaoks sellist justkui tabuteemat ilma pisarakiskumise või liigse ilustamiseta. Tekst ei anna eksistentsiaalsetele küsimustele selget vastust, vaid kutsub kaasa mõtlema nii lapsi kui nende vanemaid.

* 21. märtsil jõuab lavale algupärane noortelavastus „#kaotamindära”

Lavastus sünnib projekti Platform Shift+ raames VAT Teatri ja teater Kolibri (Ungari) koostööna ning loo algidee autorid on Kristiina Jalasto, György Vidovszky ja Péter Horváth.

#sinivaal on internetis leviv ohtlik mäng, kus anonüümsed administraatorid meelitavad noori hulljulgetele tegudele. Koolikiusamise ohver Marek, kellel puuduvad lähedased suhted pere ja sõpradega, on selleks ideaalne sihtmärk. Mäng kestab 50 päeva ja iga päev saadab administraator mängijale aina ohtlikuma ülesande. Algul lõbus ja põnev ettevõtmine muutub peagi õudseks Ameerika raudteeks, mille pealt maha astuda on peaaegu võimatu.

Samal ajal ilmub ootamatult elusa ja tervena välja seitse aastat kadunud olnud Karl. Lähedased küll rõõmustavad imelise naasmise üle, kuid peagi tekib neil kahtlus, kas tegemist on ikka sama poisiga, kes lapsena kaduma läks. Psühholoog ja politseinik asuvad uurima, mis Karliga nende aastate jooksul juhtus.

Marek tahab leida mängust väljapääsu. Karl tahab tõestada, et on tema ise. Administraator tahab näha mängu finaali. Karli ema tahab oma poega tagasi. Kõik soovid pole määratud täituma.

Loo lavastab Helen Rekkor, mängivad Helena Merzin, Loore Martma, Roland Laos, Rauno Kaibiainen ja Meelis Põdersoo.

* Maikuus tuleb Tornisaalis publiku ette uus põnev lavastus Tanel Saarelt

Lavastus on saanud inspiratsiooni Michelangelo Antonioni 1966. aastal linastunud legendaarsest filmist "Blow-up".

Ekstsentriline fotograaf Thomas avastab ilmutamise käigus, et pargiskäigu ajal tehtud fotole on jäänud midagi eriskummalist. Thomas leiab end peagi kinnisidee kütkest – ta on nõus tegema ükskõik mida, et selgitada välja, millist tõde see foto endas päriselt peidab.

Laval loob elava muusika trummar Kristjan Kallas. Osades on Markus Habakukk (Kuressaare Linnateater), Lauli Otsar (Kuressaare Linnateater), Liisa Pulk, Kaia Skoblov ja lavastaja Tanel Saar.

* "VAT, KUS DIALOOG!" - STSEENIKIRJUTAMISE KONKURSS

Et julgustada kooliõpilasi dialoogiga ise kätt proovima, kuulutab VAT Teater välja kolmeosalise projekti „VAT, KUS DIALOOG!”. Selle esimene samm on stseenikirjutamise konkurss, millest on osalema oodatud kõik 8.–11. klassi õpilased. Konkursi tähtaeg on rahvusvahelisel teatripäeval, 27. märtsil 2018. Tööd saata aadressil mihkel@vattteater.ee. Põnevamad tekstid avaldatakse VAT Teatri kodulehel. Lähemalt: http://www.vatteater.ee/et/opetajale/30/vat-kus-dialoog-stseenikirjutamise-konkurss.html

Kõikide meie vanade ja uute lavastuste piletid on müügil Piletilevis, Piletimaailmas ja kaupluses Muusa Rahvusraamatukogus!

 

« Tagasi

ÜLES