18.06.2017

 

ev100_sirgu_eesti_vat_koduleht_670

Alustame oktoobris hooaega EV100 teatrisarja "Sajandi lugu" koostöölavastusega "Sirgu Eesti".

--- 

Oleks võinud minna ka teisti

EV100 teatrisari „Sajandi lugu”: Eesti Rahvusraamatukogu, Labürintteatriühenduse G9 ja VAT Teatri alternatiivajaloolavastus

Öeldakse, et ajalugu on võitjate kirjutatud. Napoleon leidis kogunisti, et ajalugu on vaid hulk valesid, milles on ühisele nõule jõutud. See jätab mineviku mäletamisest äärmiselt subjektiivse ja juhusliku mulje. Ometi põhineb ühe rahva enesekuvand ju suuresti just ajalookäsitlusel.

Väikese Eesti pikas ajaloos võib modernse identiteedi kujunemises pidada tähenduslikuks 1930ndaid, kui majanduskriisist ja sisepoliitilisest kemplemisest kurnatud kodumaal tõstis pead uus jõud – vastuolulised vabadussõdalased, kelle eesotsas noor ja karismaatiline advokaat Artur Sirk. Vapsidel õnnestus võita rahva poolehoid ja 1933. aastal võeti vastu uus põhiseadus. Tundus, et järgnevad aastad kuuluvad Sirgu visiooni ellurakendamisele. Salakavalad jõud Konstantin Pätsi kehastuses aga lõpetasid selle lillepeo kiiresti – vabadussõdalaste juhid vangistati ja muutuseplaanid maeti maha. Tänaseks ei ole Artur Sirgu nimi enam tuttav just liiga paljudele eestlastele.

Labürintteatriühendus G9 ja VAT Teater viivad vaatajad teatrirännakule läbi labürindilaadse Rahvusraamatukogu, et näidata pisut suuremat Eestit - Sirgu Eestit.

Esietendus 5. oktoobril 2017 Rahvusraamatukogus 
Etendused: 9., 10., 13., 14., 18., 19., 21., 23. ja 24. oktoobril kl 19.00 OSTA PILET SIIT

EV100 teatrisarja "Sajandi lugu" koduleht

 

« Tagasi

ÜLES