08.03.2017

 

MrGreen_500

MISTER GREEN

Esietendus 29. märtsil 2017 Rahvusraamatukogu Teatrisaalis

Visuaalne lastelavastus metsast

Eestis on harukordselt palju metsa, aga sellegipoolest on see inimestele ajapikku võõraks ja isegi hirmutavaks paigaks muutunud. Tundmatusse rohelusse sattudes tunneb moodne inimene end õige pea üksikuna ja eksinuna. Ei oska ta enam märgata taimede hääletuid toimetusi ega sedagi, millise hämmastava võrgustiku, world wide woodi, üks mets on üles ehitanud. Oleks vaid võimalik seda kuidagimoodi näha ja mõista!

Väga kiiresti peab need trikid selgeks õppima Marco, kes eksib saatuse tahtel metsasügavusse ning peab seal üle elama pelutava öö. Kodust jõudis ta kaasa haarata vaid kiiresti tühjeneva mobiili ja kalli potitaime. Marco mõistab, et ellujäämiseks on tal vaja tugevamaid abilisi. Kuidas aga võita puid enda poolele? Kas nende keelt on võimalik kuidagi kõneleda? Ja kas ta saab ikka lõpuni kindel olla, et puud ei suhtu hoopis temasse kui sissetungijasse?

Lavastaja Helen Rekkor („Üle vee” ja „Süüria rahvalood” Vabal Laval, „See kõik on tema” Rakvere Teatris) loob VAT Teatri laval visuaalselt haarava keskkonna, paiga, kus Marco digitaalne maailm ja looduse müstiline reaalsus omavahel lootusetult segamini lähevad.

Idee autorid ja dramaturgid: Mihkel Seeder, Giuditta Mingucci (teater Elsinor, Itaalia)
Lavastaja: Helen Rekkor (Teatriühendus Misanzen)
Kunstnik: Annamaria Cattaneo (teater Elsinor, Itaalia)
Videokunstnik: Henry Griin
Helilooja: Ardo Ran Varres
Näitleja: Rauno Kaibiainen (Improteater IMPEERIUM)


Lavastus sünnib projekti Platform Shift+ raames VAT Teatri ja teater Elsinori (Itaalia) koostööna. 

Sihtgrupp: vanusele 10+
 

« Tagasi

ÜLES