TEATRISAAL

VAT Teatri kodulavaks on Eesti Rahvusraamatukogu Teatrisaal. Teatrisaali leiad Rahvusraamatukogust, kui tuled peauksest sisse ja pöörad kohe vasakule, siis lähed kuni kohvikuni. Jõuad Teatrisaali ukseni ja lähed trepist alla. Saalis on nummerdatud kohad.

See on ainulaadne kammersaal, kus näitlejad on "kui peopesal". Rahvusraamatukogu Teatrisaalis toimuvad korrapäraselt õhtused etendused täiskasvanuile. Põhirõhk repertuaarivalikul on eesti dramaturgial. Muidugi on VAT Teatri repertuaaris märkimisväärne valik väärt lavastusi ka noortele, mis leidnud tunnustust nii kodu- kui välismaal.

1993. aastal valminud Rahvusraamatukogu hoonesse oli projekteeritud ka huvitava planeeringuga teatrisaal, mis jäi rahapuudusel kauaks välja ehitamata. Otsuse leida rahastajad ning teatrisaal valmis ehitada võtsid vastu Eesti Rahvusraamatukogu, VAT Teater ning Teater Varius. Saali ehitust toetasid ja rahastasid Kultuuriministeerium, Kultuurkapital, Tallinna Kultuuriamet, Eesti Rahvusraamatukogu, VAT Teater.

Rahvusraamatukogu Teatrisaal avas vaatajatele uksed 5. oktoobril 2001. aastal, mil esietendus saksa dramaturgi Falk Richteri kõmuline näidend "Jumal=DJ". Lavastus valmis VAT Teatri ja Goethe Instituudi koostöös, lavastajaks oli kutsutud Christian Römer Saksamaalt. Lavastuses mängisid Margo Teder ja Elgitha Zeno, muusikaline kujundaja oli Raul Saaremets, kunstnikutöö tegid Karmo Mende ja Mare Kõrtsini.

Tere tulemast!

ÜLES