TÄHELEPANU, VALMIS OLLA, KIRJUTA!

SIHTGRUPP: Õpetajad ja teised noortega töötavad inimesed, grupi suurus max 20 inimest
TOIMUB: Iseseisva sündmusena
KESTUS: 3 ak tundi (2h 15 min)
KOHT JA TINGIMUSED: Ruum, kus igaühel on laud kirjutamiseks; projektorivõimalus.
OSALUSTASU GRUPILE: 200 eurot (väljapool Tallinna lisandub kütusetasu).

SISU:
Loovkirjutamise töötuba „Tähelepanu, valmis olla, kirjuta!” on mõeldud õpetajale kohaks, kus ta saab end kirjalikult loominguliselt väljendada. Töötoas teeb juhendaja osalejatega mitmeid erinevaid kirjutamisülesandeid, millest osad on mõeldud individuaalselt tegemiseks, teised väikeses grupis nuputamiseks ja loomiseks. Ülesanded on mitmekülgsed ja nende käigus leiavad rakendust erinevad loovkirjutamise meetodid. Kirjutatud tekste loetakse ka ette, kusjuures keegi ei pea, aga
kõik võivad.

Selle töötoa siht on, et õpetajad saaksid eesmärgistatult lustida. Nad kirjutavad, loevad ja jagavad ning selles ongi kogu asja võlu. Taoline töötuba sobib hästi meeskonnatööpäevadeks või -koolitusteks.

LÄBIVIIJA: Siret Campbell on 2008. aastal alustanud loovkirjutamiskooli Drakadeemia asutaja ja kursuste juhendaja. Samuti on ta andnud loenguid Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia lavakunstikoolis, Eesti Kunstiakadeemias, Tartu Ülikoolis ja Tallinna Ülikoolis. Lisaks loovkirjutamise õpetamisele kirjutab Siret ise ka. Tema kõige uuem näidend on „Beatrice” (lav. Ain Mäeots, esietendus 21.10.2017). Sireti haridustee on olnud rahvusvaheline. Ta õppis kirjandust ja filosoofiat ülikoolis Bard College Berlin. Seejärel suundus ta lavastamise ja dramaturgia õpingutele Londoni teatriakadeemiasse The Royal Central School of Speech and Drama. Hetkel õpib Siret Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia lavakunstikooli magistriõppes teatripedagoogikat. 
ÜLES