ÕPETAJATE IMPROVISAT- SIOONI TÖÖTUBA

SIHTGRUPP: Õpetajad ja teised noortega töötavad inimesed. Ca 6-20 inimest.
TOIMUB: Iseseisva sündmusena.
KESTUS: 2,5 tundi (150 minutit).
KOHT JA TINGIMUSED: Klassiruum, kus saab toolid ja lauad seina äärde lükata või väiksem aula. Osalejad võiksid kanda pükse,siis on lihtsam harjutusi teha.
OSALUSTASU GRUPILE: 150 eurot (väljapool Tallinna lisandub kütusetasu).

SISU: Töötoa alguses saavad osalejad ülevaate improvisatsioonilise teatri taustast. Seejärel sukeldutakse improviseerimise maailma, kus kõike saab omal nahal järele proovida. Toimuvad mängud, mille käigus tutvustatakse improvisatsioonilise teatri pidepunkte. Kogeme, kuidas enda ja oma kaasmängijate otsuseid toetada ja jaatada. Kuidas improteatri võlu tekib märkamisest, kuulamisest ja koosloomisest. Loome erinevaid tegelaskujusid, keskkondi ja süžeesid, mistõttu on töötoas suur rõhk pandud loomingulise mänguruumi avardamisele.

Kõige tähtsam improvisatsiooni juures on lasta lahti mõttest ja kartusest, et loome midagi valesti. Improvisatsiooni töötoa eesmärk on tunda koos kaaslastega rõõmu keskkonnast, kus loomingul pole seina ees ning põhieesmärgiks on öelda endale ja teistele „JAA!”.

LÄBIVIIJA: Piret Soosaar (VAT Teatri Foorumgrupi liige, MTÜ Foorumteatri juhatuse liige ja koolitaja, MTÜ Improgrupp Jaa asutaja liige ja näitleja). Piret on VAT Teatri Foorumgrupis tegev olnud juba 13 aastat. Foorumteatri tööst kasvaski välja tema huvi improvisatsiooni vastu, sest ka foorumteatri metoodika kasutab palju improvisatsioonilisi elemente. Põhjalikum keskendumine improvisatsioonilisele teatrile sai aga alguse 

2009. aastal, kui sõber Rahel Otsa eestvedamisel asutati koosImprogrupp Jaa. Piret on õppinud improt järgnevate õpetajate käe all: Margo Teder, Rahel Otsa, Rednar Annus, Trent Pency, Nadin Alter, Sam Supper. Kõige enam on ta õppinud viimase nelja aasta jooksul Improgrupp Jaas – ise improt harjutades, esinedes ja proove läbi viies. 

----

Info töötubade ja teiste haridustegevuste kohta:
Mari-Liis Velberg
Haridustegevuste juht / mariliis@vatteater.ee

PIKEM TÖÖTUBADE MATERJAL (tingimused, sisu, läbiviijate soovitused)

ÜLES