LOOKIRJUTAMISE TÖÖTUBA

SIHTGRUPP: Alates 10. eluaastast
TOIMUB: Iseseisva sündmusena (aga võib olla seotud konkreetse lavastuse (või hoopis kohustusliku kirjandusega)).
KESTUS: 1,5 h (90 min)
KOHT JA TINGIMUSED: Klassiruum, kus igale osalejale on pind kirjutamiseks; paber või vihik ja kirjutusvahend; soovitatavalt projektoriga näitamise võimalus.
OSALUSTASU GRUPILE: 130 € (väljaspool Tallinna lisandub kütusetasu).

SISU: Pannes käest hea raamatu, tulles liigutavalt teatrietenduselt või filmiseansilt, kõlab tihti esimesena lause: „See oli alles lugu!“. Harva aga märgatakse, et meie endi igapäev koosneb kümnetest erilistest ja põnevatest lugudest ning seiklustest. Lood ei ole kuskile kadunud, nagu ka mitte noorte fantaasialend – mõlemad tuleb lihtsalt üles leida. Töötoa raames hakkavadki osalejad välja mõtlema lugusid. Lähenetakse kahest otsast: gruppides mõeldakse välja tervik, individuaalselt pannakse aga kirja looga seotud olulised momendid, algused ja lõpud. Selle jooksul mõtestatakse, mis osadest lugu koosneb ja milleks on neid vaja. See on töötuba neile, kes soovivad arendada endas loovust ja süsteemsust ning harjutada kätt kirjutamise osas. Lugusid kirjutades hakkab iga osaleja paratamatult mõtlema, kas kirja pandud sõna on ikka piisavalt täpne või vajab see õige idee edasiandmiseks mõnda paremat vastet. Töötuba korraldatakse vastavalt vanuseastmele: nooremate puhul saab panna rohkem rõhku ühisele arendustööle ja mängulistele kirjutamisharjutustele, vanemate puhul pikematele kirjutamisülesannetele ja analüüsile. Huvi korral sobib lookirjutamise töötoale jätkukoolituseks näiteks näidendikirjutamise töötuba. 

LÄBIVIIJA: Mihkel Seeder on loovkirjutamiskooli Drakadeemia juhataja ning juhendanud kirjutamiskursusi mitmes erinevas žanris. Ta on andnud kursusi ja töötube nii täiskasvanutele kui kooliõpilastele. Mihkel on ise aktiivne näitekirjanik. Tema näidendid on võitnud preemiaid riiklikel võistlustel. 2014. aasta suvel jõudis Eesti Maanteemuuseumis lavalaudadele tema kirjutatud „Vaga vend Vahindra“. Mihkli lühijutte on avaldatud ajakirjades Värske Rõhk ja ELLA.

---

Drakadeemia erakool korraldab loovkirjutamisega seotud kursusi ja üritusi ka täiskasvanutele. Nende kohta saab pikemalt lugeda siit.

--- 

Info töötubade ja teiste haridustegevuste kohta:
Mari-Liis Velberg
Haridustegevuste juht / mariliis@vatteater.ee

LOOKIRJUTAMISE TÖÖTOA VIDEO-TUTVUSTUS

PIKEM TÖÖTUBADE MATERJAL (tingimused, sisu, läbiviijate soovitused)

TOETAV KÜSIMUSTIK, mida saab rakendada pärast mistahes etenduse vaatamist

ÜLES