FOORUMTEATRI TÖÖTUBA

SIHTGRUPP: Alates 12.eluaastast
TOIMUB: Pärast mõnda vabalt valitud etendust (töötuba seotud lavastuse teemadega) või iseseisva sündmusena.
KESTUS: 1,5 tundi (90 min)
KOHT JA TINGIMUSED: Klassiruum, kus saab toolid ja lauad seina äärde lükata või väiksem aula.
OSALUSTASU GRUPILE: 96 eurot (väljaspool Tallinna lisandub kütusetasu).

SISU: 
Foorumteatri kui sotsiaalteatri meetod on kaasav, interaktiivne ja dialoogi võimaldav vahend. Pärast eelnevalt kokkulepitud VAT Teatri etenduse vaatamist on foorumteatri töötoas võimalik noortega käsitleda erinevaid teemasid ja uurida üheskoos, millised võiksid olla võimalikud lahendused etenduses esiletõusnud teemadele. Töötoas toimuvad näiteks mängud jt foorumteatri tegevused. Teine võimalus on kutsuda töötuba iseseisva sündmusena ja sel juhul saab töötoas käsitleda nt sotsiaalseid teemasid/probleeme, mis just sellele grupile antud hetkel tähtsad, samas tuginedes sarnasele foorumteatri töötoa mudelile.

LÄBIVIIJA: Mari-Liis Velberg (VAT Teatri haridustegevuste juht) koos VAT Teatri Foorumgrupi Jokkeritega. Lähemalt Foorumgrupi kohta saab lugeda VATi kodulehelt!

Nikolai Kunitsõni (Foorumgrupi liige) kommentaar: Senisele kogemusele tuginedes võib öelda, et antud töötuba on hea meetod arutamaks noorte probleeme – suhteid eakaaslastega, vanematega, alkohol, tubakas, seks, HIV ja palju muud. Noored saavad mängulises vormis avaldada oma arvamust, seda nii rääkides kui ka läbi kehakeele – tegemist on ikkagi teatri töötoaga! Lastele see meeldib: nad saavad ise aktiivselt sekkuda, oma arvamust avaldada ja oma mõtteid ja ideid ise laval proovida. Lastel on probleeme ja muresid ning foorumteatri töötuba on väga hea meetod laste avamiseks ja probleemide mõistmiseks.

----

Info töötubade ja teiste haridustegevuste kohta:
Mari-Liis Velberg
Haridustegevuste juht / mariliis@vatteater.ee

PIKEM TÖÖTUBADE MATERJAL (tingimused, sisu, läbiviijate soovitused)

TOETAV KÜSIMUSTIK, mida saab rakendada pärast mistahes etenduse vaatamist

FOTOSID TÖÖTOAST AUDENTESE KOOLIS 2011 

ÜLES