IMPROVISATSIOONI TÖÖTUBA

SIHTGRUPP: Alates 10.eluaastast
TOIMUB: Iseseisvalt või pärast vabalt valitud etenduse külastust (töötuba ei ole seotud lavastuse teemadega).
KESTUS: 1,5 tundi (90 min)
KOHT JA TINGIMUSED: Klassiruum, kus saab toolid ja lauad seina äärde lükata või väiksem aula. Osalejad võiksid kanda pükse, siis on lihtsam harjutusi teha.
OSALUSTASU GRUPILE: 130 eurot (väljaspool Tallinna lisandub kütusetasu)

SISU: Töötuba on aktiivne ja annab osalejatele võimaluse kõike omal nahal järele proovida. Töötoas saavad lapsed luua tegelaskujusid, keskkondi ja süžeesid, mistõttu on töötoas suur rõhk pandud loomingulisuse avamisele ja mängurõõmu tekitamisele.

Kõige tähtsam improvisatsiooni juures on lasta lahti mõttest ja kartusest, et teeme midagi valesti. Seetõttu on töötoa eesmärk tunda koos kaaslastega rõõmu keskkonnast, kus loomingul pole seina ees ning põhieesmärgiks on öelda endale ja teistele JAA!

Töötoa alustuseks tehakse impro-soojendusmänge, avamaks laste loomingulisust ja kontsentreerimaks nende tähelepanu. Seejärel jätkatakse improvisatsiooni tutvustavate tehnikate ja mängudega, mis õpetavad partnerit kuulama ja tähele panema. Kokkuvõttes kogevad osalejad, kuidas improteatri võlu ja maagia tekib heast grupi koostööst ja üksteise otsuste toetamisest.

LÄBIVIIJAD:

Piret Soosaar (VAT Teatri Foorumgrupi liige, MTÜ Foorumteatri juhatuse liige ja koolitaja, MTÜ Improgrupp Jaa asutaja liige ja näitleja).
Piret on VAT Teatri Foorumgrupis tegev olnud juba 13 aastat. Foorumteatri tööst kasvaski välja tema huvi improvisatsiooni vastu, sest ka foorumteatri metoodika kasutab palju improvisatsioonilisi elemente. Põhjalikum keskendumine improvisatsioonilisele teatrile sai aga alguse 2009. aastal, kui sõber Rahel Otsa eestvedamisel asutati koos Improgrupp Jaa.

Piret on õppinud improt järgnevate õpetajate käe all: Margo Teder, Rahel Otsa, Rednar Annus, Trent Pency, Nadin Alter, Sam Supper. Ent kõige enam on ta õppinud viimase nelja aasta jooksul Improgrupp Jaas - ise improt harjutades, esinedes ja proove läbi viies.

Rahel Otsa
on Jaa !mproteatri (varasema nimega Improgrupp Jaa!) looja ja eestvedaja. Läbinud improteatri koolitusi mitmete rahvusvaheliselt tunnustatud õpetajate käe all
(Teijo Eloranta, Trent Pancy, Rod Ben Zeev, Jeannie Cahill, Nadine Antler, Ryan Millar, Sam Super, Tara DeFrancisco, Rama Nicholas Colleen Doyle, Vinny Francois, Connor Thompson, Ashley Comeau jt.).
Töötanud noortega nii klassikalise, foorumteatri kui improteatri meetodeid kasutades. Annab tunde Tallinna Rahumäe Põhikooli kaunite kunstide osakonnas.
Lisaks korraldab rahvusvahelist improteatrite festivali Tilt ning otsib võimalusi improteatri rakendamiseks ka mujal eluvaldkondades. Lisainfo: http://rahelotsa.ee/

Piret Soosaare kommentaar: Kindlasti saab meil koos olema põnev teekond, sest impro on alati kui ette planeerimata reis, kus märkamatult hakkab osalejatest välja voogama rõõm, loovus ja teater!

Info töötubade ja teiste haridustegevuste kohta:
Mari-Liis Velberg
Haridustegevuste juht / mariliis@vatteater.ee

PIKEM TÖÖTUBADE MATERJAL (tingimused, sisu, läbiviijate soovitused)

TOETAV KÜSIMUSTIK, mida saab rakendada pärast mistahes etenduse vaatamist

FOTOD TÖÖTOAST PAIDE GÜMNAASIUMIS

ÜLES