MISTER GREEN -----------

Visuaalne lavastus metsast

Eestis on harukordselt palju metsa, aga sellegipoolest on see inimestele ajapikku võõraks ja isegi hirmutavaks paigaks muutunud. Tundmatusse rohelusse sattudes tunneb moodne inimene end õige pea üksikuna ja eksinuna. Ei oska ta enam märgata taimede hääletuid toimetusi ega sedagi, millise hämmastava võrgustiku, world wide woodi, üks mets on üles ehitanud. Oleks vaid võimalik seda kuidagimoodi näha ja mõista!

Väga kiiresti peab need trikid selgeks õppima Marco, kes eksib saatuse tahtel metsasügavusse ning peab seal üle elama pelutava öö. Kodust jõudis ta kaasa haarata vaid kiiresti tühjeneva mobiili ja kalli potitaime. Marco mõistab, et ellujäämiseks on tal vaja tugevamaid abilisi. Kuidas aga võita puid enda poolele? Kas nende keelt on võimalik kuidagi kõneleda? Ja kas ta saab ikka lõpuni kindel olla, et puud ei suhtu hoopis temasse kui sissetungijasse?

Lavastaja Helen Rekkor („Üle vee” ja „Süüria rahvalood” Vabal Laval, „See kõik on tema” Rakvere Teatris) loob VAT Teatri laval visuaalselt haarava keskkonna, paiga, kus Marco digitaalne maailm ja looduse müstiline reaalsus omavahel lootusetult segamini lähevad.

Esietendus 29. märtsil 2017 Rahvusraamatukogu Teatrisaalis

Etendus on ühes vaatuses ja kestab 55 minutit

Lavastus sünnib projekti Platform Shift+ raames VAT Teatri ja teater Elsinori (Itaalia) koostööna.

NB! Hilinejad saali ei pääse ning piletiraha tagasi ei maksta!

Sobilik vaatamiseks nii põhikooli- kui gümnaasiumiealistele, rääkimata täiskasvanutest

ÕPETAJALE: Lavastuse teemad sobivad näiteks kirjanduse või geograafia tunni teemade ilmestamiseks ja toetuseks (nt gümnaasiumiastme teema "Globaliseeruv maailm").


LAVASTUSEGA SEOTUD TÖÖTUBA:
Pärast teatrikülastust saab kutsuda õpilastele improteatri töötuba "LooVAT mõtlemist". Läbiviija: Rauno Kaibiainen

UUS! ETENDUS-TÖÖTUBA PAKETT: „Mister Green” + uus improteatri töötuba „LooVAT mõtlemist” + kodulehel toetav materjal. Kui kutsuda grupile töötuba, on pilet etendusele 8 eurot (tavahind 11 eurot). Paketi pakkumine kehtib terve hooaja jooksul!

UUS!
"LAVASTUSE "MISTER GREEN" LISAMATERJAL", mida on soovitav kasutada enne või pärast "Mister Green" teatrikülastust, enne või pärast osalemist töötubades "LooVAT mõtlemist", "Noor virtuaalmaailmas", näidendkirjutamine või "VATinaarium".


Idee autorid ja dramaturgid: Mihkel Seeder ja Giuditta Mingucci (teater Elsinor, Itaalia)
Lavastaja: Helen Rekkor (Teatriühendus Misanzen)
Kunstnik: Annamaria Cattaneo (teater Elsinor, Itaalia)
Videokunstnik: Henry Griin
Helilooja: Ardo Ran Varres
Näitleja: Rauno Kaibiainen (Improteater IMPEERIUM)
Fotograaf: Siim Vahur

MÄNGUKAVA JA PILETID

09.04.2018 12:00 RR Teatrisaal viimaseid kordi, osta pilet
09.04.2018 18:00 RR Teatrisaal viimane etendus!, osta pilet
RR = Rahvusraamatukogu
ÜLES