EKKE MOOR ------------

Valitud miraažid õnnest

Lugu, mida jutustab romaanikirjanik Gailit, on ju päris lihtne. Rannaküla noormees läheb laia maailma õnne otsima, mingit õnne ta ei leia, kaotab lootuse, jõuab koju tagasi ja ennäe imet - kodus leiab õnne. Muinaslooline roadmovie storyline paistab tänaste väljarändamiste foonil isegi üllatavalt päevakajaline. Gailiti romaan ilmus pöördelisel ajal ja täna on aeg taas tume.

Meie "Ekke Moor" aastal 2015 saab olema liikuv, aktiivne, kohati tantsuline mäng klišeedega eestlase elust ja unistustest/hirmudest. Katsetame eesti rahvatantsu mustritega liikumistes, miksime muusikat ja loodushelisid, mängime lavakujunduse, kostüümi ja valguse võimalustega. Lavakooli tudengite mängus toome Ekke keskseks tegelaseks ja jälgime peategelase võimatust end oma tõelisest tundest lahti rebida. Lavastuse peateemat tasub otsida küsimusest, mis sõnastatud Gailiti enda poolt: "Maski võib ju vahetada, aga kuidas vahetada hinge?"

EMTA Lavakunstikooli 27. lennu bakalaureuselavastus valmis Kuressaare Linnateatri ja VAT Teatri koostöös.

Esietendus 30. juulil 2015 Kuressaare Sadamaaaidas. 

Etendus oli kahes vaatuses ja kestis koos vaheajaga ca 3 tundi ja 20 minutit.

Kokku oli 31 etendust, neist 11 Kuressaare Sadamaaidas, 13 Tallinnas Kanuti Gildi SAALis ja ülejäänud üle Eesti. Viimane etendus oli 8. märtsil 2016 Pärnu Endla Küünis.

Plakatifoto: Siim Vahur
Fotod lavastusest: Irina Mägi

Autor: August Gailit
Dramatiseerija ja lavastaja: Aare Toikka
Kunstnik: Iir Hermeliin
Muusikaline kujundaja: Ardo-Ran Varres
Koreograaf: Kristjan Rohioja
Lavavõitluse koreograaf: Tanel Saar
Valguskujundaja: Sander Põllu
Osades: Jürgen Gansen, Markus Habakukk, Ester Kuntu, Karl Laumets, Karmo Nigula, Saara Nüganen, Lauli Otsar, Ott Raidmets, Christopher Rajaveer, Liisa Saaremäel ja Risto Vaidla
Kursuse juhendajad: Peeter Raudsepp ja Katariina Unt
ÜLES