KOLIBRI TEATRI KÜLALISETENDUS HELP!


VAT Teatri ja Budapesti teatri Kolibri koostöölavastus.

Soome, talv, külm öö. Eesti poiss ja Ungari tüdruk põgenevad laagrist. Nad eksivad metsas, algab tuisk ja keegi ei leia neid päevi. Kas nad on võimelised koostööd tegema? Kas nad jäävad ellu?

Loo on kirjutanud Aare Toikka (Eesti) ja Peter Horvath (Ungari). Ungaris publiku ette jõudnud loo lavastas Peter Horvath, lavastuse muusikalise kujunduse autor on Janoš Novak Ungarist ja kunstnik Inga Vares Eestist. Lavastuses mängivad näitlejad Nora Sallai ning Attila Pomlenyi.

Näidend „Help!“ on sündinud tänu Euroopa Teatrivõrgustiku Platform 11+ raames toimuvale teatrite koostööle, mida rahastab Euroopa Komisjon. Projekt algas aastal 2009 ja selles osaleb 13 Euroopa Liidu eri liikmesriikide teatrit 11 riigist. Nelja-aastase projekti peamine eesmärk on initsieerida näitemänge ja teatriprojekte, mis toovad publiku ette lugusid noortest ja noortele. VAT Teatri osalemist projektis toetavad Eesti Kultuuriministeerium ja Eesti Kultuurkapital.

Kolibri Teatri esietendus toimus Budapestis 25. märtsil 2011, VAT Teatri esietendus toimus 9. mail 2011 Rahvusraamatukogu Teatrisaalis.
ÜLES