LUCID -----------

Trupp New Public (UK): Stefanie Bruckner, Dean Elliott, Tom Kelsey, Jo Moss, Katariina Tamm

Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia iga-aastase festivali SügisFest lõpetab Londoni näitetrupi New Public sõnadeta lavastus “Lucid”. 

New Public liikmed asutasid trupi pärast Inglise Kuningliku Draamakunstiakadeemia (RADA) magistriõppe lõpetamist ja „Lucid“ on nende esimene ühine lavastus. 

See naljakas ja kohati häiriv pilguheit unenägude maailma tuuakse publikuni, kasutades leidlikku kombinatsiooni helidest, füüsilisest teatrist ja sürreaalsest huumorist. Lavastust on mängitud mitmete festivalide ja teatrite lavadel ning on pälvinud palju kiidusõnu nii vaatajatelt kui ka kriitikutelt. 

Ühtlasi tähistab EMTA etendusega aasta pärast avatavat uut rahvusvahelist magistriõppekava kaasaegsete etenduskunstide suunal.

"New Public on suurepärane näide sellest, kuidas teatritrupp võib eksisteerida ja luua ilma lavastajata, ilma loomingulise hierarhiata, kombineerides kõigi trupiliikmete ideed üheks terviklikuks nägemuseks. EMTA uue magistriõppekava eesmärk on väga sarnane – koolitada etenduskunstnikke, kes suudavad luua ja leiutada ühtse trupina interdistsiplinaarses keskkonnas ja kes pärast õpingute lõpetamist on võimelised asutama oma trupi, et viia ellu oma loomingulist nägemust. See on põhjus, miks tänavusel SügisFestil tähistame uue õppekava avamist näitetrupi New Public lavastusega “Lucid”, "kommenteerib lavastuse Eestisse toomise tagamaid uue õppekava eestvedaja Jüri Nael. 

Etendust saab tänu viitevaba heli- ja videoülekande tehnoloogia LoLa kasutamisele näha korraga kahes kohas, nii Eesti Rahvusraamatukogu Tornisaalis kui ka EMTA kammersaalis.

Sissepääs tasuta

NB! Etendus toimub Eesti Rahvusraamatukogu Tornisaalis, kuhu piiratud mahutavuse tõttu pääsevad vaid eelregistreerunud külalised. Palume registreeruda siin. Etendus kantakse reaalajas viitevaba LoLa tehnoloogia abil üle EMTA kammersaali (EMTA peamaja IV korrus), kuhu pääseb ilma eelregistreerimiseta.

Etenduse kestus 1 tund.

Treiler https://vimeo.com/257973829

ÜLES