FLAMENCO QUARTET Castaño

Flamenco guartet Castaño näol on tegemist kolme muusiku – Anton Golovko, Jorge Arena ja Stefania Airapetjani ning ühe tantsija – Kalli Pikasega, kes armastavad, nagu nimigi ütleb, tegeleda flamenkokunstiga.

Esimest korda anti selles koosseisus soolokontsert 2015. aasta kevadel Tartus. Tookord kandis kontsert pealkirja "Jorge läheb koju", sest grupi ainuke hispaanlasest liige Jorge Arena pidi naasma õpingute lõppemise järel kodumaale.

Meie suureks rõõmuks on ta tagasi ning me saame toona ainukeseks jäänud kontserti, nüüdseks juba ka uute lisanumbritega, taas esitada.
Kui Eestis on flamenkotantsu harrastatud ja esitatud üle 25 aasta – sellest umbes 10 aastat koos kitarrimänguga – siis laulja kaasamine on olnud raskem. Seda seetõttu, et julgeid naislauljaid, kes tahaks puhtakujulist spetsiifilist flamenkolaulu õppida ja esitada, pole leidunud. Estefania Airapetjan võttis selle väljakutse vastu ning tema ongi nüüd esimene selles vallas.

Kvarteti loomis- ja kooskäimiskohaks on Tartus asuv tantsustuudio Duende, mis tegutseb juba 17ndat aastat.
Castaño (hispaania keeles "kastanipuu") esituses näeb publik laval flamenkolaulu, -tantsu ja -kitarrimängu läbi nelja erinevast rahvusest (hispaanlane, venelane, armeenlane, eestlane) noore tunnetamise ja tõlgendamise.

Esitajad:
KAlli Pikas - tants
STefania Airapetjan - laul
ANton Golovko - kitarr ja laul
JOrge Arena - kitarr

Etendus 9. märtsil kl 19.00 Rahvusraamatukogu Teatrisaalis, piletid hinnaga 10.- on müügil kohapeal enne algust 

_H5A9238_1 _H5A9262 DSC_0138_H5A9336

ÜLES