LE GRAND TANGO

Killukese Argentiinat toovad teieni kaks säravat koosseisu - Trio Maag ja Fresh moodustades seksteti, mis igati sobilik tangomuusika esitamiseks. Ettekandele tulevad tangomaailma kangete - Astor Piazzolla ja Eduardo Rovira - väiksemad ja suuremad teosed. Lisaks kõlavad tangod Leopoldo Federicolt, elavalt legendilt Dino Saluzzilt ja kuulsalt vene heliloojalt Igor Stravinskilt. Suure tangouuendaja Astor Piazzolla loomingust tulevad esitusele koguni kaks suuremat vormi - legendaarsele tšellistile Mstislav Rostropovitšile pühendatud grandioosne Le Grand Tango ning kaasahaarav kontsert kitarrile ja bandooniumile Hommage á Liege.

Kava võimaldab igal instrumendil esile tõusta, kuid suuremalt jaolt saab kuulda eesti parimate keelpillimängijate täpset interpretatsooni segunemas kitarri helina ja bandooniumi intensiivse tämbriga. Bandooniumimängija Kaspar Uljas on muide ainus, kes seda Argentiina tangost lahutamatut instrumenti Eestis mängib.

Argentiina kaubamärk number üks - tango - toob kuulajani muusika, milles segunevad Euroopa klassikalise muusika helikeel, Uude Maailma rännanud Euroopa migrantide etnilised stiilid, Aafrikast pärit mustanahaliste orjade Candomblé traditsioonid ja jazzmuusika elementide kõlad.Kontserdile tulijad võivad unustada külma ja niiske Tallinna ning on oodatud astuma Buenos Airese palavaile tänavaile, kus suitsustes kohvikutes vestlevad kärarikkad inimesed, siin-seal on näha paarikesi tangotrütmis üksteise vastu liibumas kaebliku viiuli või kirgliku bandooniumi saatel.

Kontserdile tulijad võivad unustada külma ja niiske Tallinna ning on oodatud astuma Buenos Airese palavaile tänavaile, kus suitsustes kohvikutes vestlevad kärarikkad inimesed, siin-seal on näha paarikesi tangotrütmis üksteise vastu liibumas kaebliku viiuli või kirgliku bandooniumi saatel.


Bienvenidos! Tere tulemast!

Trio Maag on akustiline koosseis, mille esimene kava keskendub argentiina tangodele. Autentne tango instrument - bandoonium - koos kitarri ja kontrabassiga sobivad selleks ideaalselt. Eestis harva mängitav muusikastiil nõuab mängijatelt virtuoossust ja loomingulisust ning pakub kuulajaile kauneid meloodiaid, kirglikku rütmikat ja vaheldusrikkust nii dünaamika kui meeleolude varieerumise näol. Kavast leiab selliste kuulsuste muusikat nagu Astor Piazzolla ja Dino Saluzzi kuid ka vähem tuntud heliloojate tangolikke palu.

Kaspar Uljas – bandoonium
Marek Talts – kitarr
Mingo Rajandi – kontrabass

Fresh

Ansambel FRESH koosneb kolmest Tallinna Kammerorkestris töötavast muusikust. Trio alustas oma tegevust 2013. aastal eesmärgiga mitmekesistada kontserdimaastikku tavapärasest harvemini kõlava koosseisuga ning sellele loodud kammermuusikaga. Ansambli esimene avalik ülesastumine toimus sama aasta märtsikuus Mustpeade Maja Olavi saalis.

Egert Leinsaar – viiul
Karin Sarv – vioola
Villu Vihermäe – tšello

Rahvusraamatukogu Teatrisaalis 20. veebruaril kl 18.00, piletihind 10-15.- 

ÜLES