LAS MEHED KASVATAVAD VUNTSE

"Maskeraadikostüüm, mille ma selga ajasin, ei olnud minu oma. Mind võeti kohe sellena, kes ma ei ole, ma ei vaielnud vastu ja olingi kadunud." -F.Pessoa

Industriaalrevolutsioon, tänavaelu, suured peod ning luba küsimata saadud vabadused - need iseloomustavad naist kel oli julgust astuda välja sest tahumatust maailmast. Ehkki esimesi avaldusi naiste rahulolematusest tolle aja ühiskonnakorralduse suhtes sai ilmsiks juba 18. sajandi lõpul, siis 20. sajandi algusjärgul, kui esimene ilmasõda oli lõppenud ning uus sõda tuksles ähvardavate rütmidena inimeste põues, muutus naise roll iseeneslikumaks.

Tartu Ülikooli Viljandi kultuuriakadeemia tantsukunsti tudengi Karoline Suhhovi diplomitöö on inspireeritud möirgavate 20ndate kullasäras bravuuritsevast naisest, F. Scott Fitzgeraldist, Woody Allenist ning Ziegfeld follie'dest. Toretsedes liikuvad naised püüavad luua situatsiooni, milles publik on pigem osaline kui vaataja.

Oscar Wilde on kirjutanud, et kunsti kõlbelisus seisneb ebatäiusliku objekti täiuslikus kujutamises. Lavastuse autor püüab vaatajani tuua naise ebatäiuslikkuse märgatavas täiuslikkuses.

Koreograaf: Karoline Suhhov

Tantsijad: Age Linkmann, Helle Mari Toomel

Valguskunstnik: Kristo Kuusik

Helikunstnik: Judith Parts

Juhendaja: Kai Valtna

Sissepääs on tasuta!

LIITU FACEBOOKI EVENTIGA:
https://www.facebook.com/events/1718152421745093/

VAATA TREILERIT:
https://www.youtube.com/watch?v=QM8u-f2udAE&feature=youtu.be

plakat_vuntsid_1

ÜLES