ARMASTUSE KIRJAD

Kuressaare Linnateater etendab oma uusimat lavastust A.R. Gurney „Armastuse kirjad“ 10.veebruaril kl 18.00 VAT Teatri saalis.

„Armastuse kirjad“ on ameerika dramaturgi A.R.Gurney näidend, mis kandideeris 1989.aastal Pulizeri draamapreemiale. Gurney näidendeid on varem mängitud Ugalas ja Rakveres („Söögituba“), Endlas („Sylvia“).

Näidendis „Armastuse kirjad“ on keskmes kaks tegelast, Melissa Gardner ja Andrew Makepeace Ladd III. Kasutades romaanile omast epistolaarset vormi, loevad nad etenduse vältel oma kirju, märkmeid ja kaarte- harutades lahti oma lootusi ja ambitsioone, unistusi ja pettumusi, võite ja kaotusi, läbi ühiselt elatud viiekümne aasta, kuigi elu on neid kandnud juba ammu erinevatele radadele. Näidendit on esitanud mitmed nimekad näitlejad. Juba 1989.aastal jõudis näidend off- Broadwayle, kus seda esitati 64 korda. Igal nädalal koosseis muutus. Sama aasta sügisel mängiti näidendit ka Broadwayl, kus esitajate seas kohtas palju teatri- ja filmimaailma kuulsusi, näiteks Lynn Redgrave, Timothy Hutton, Cliff Robertson, Elizabeth Montgomery jt

Kuressaare Linnateatri „Armastuse kirjad“ on lavastanud Peeter Tammearu. Mängivad Piret Rauk ja Peeter Tammearu.


ÜLES